• $28,835
  • €31,6192
  • 1891.33
  • 7948.6
21 Temmuz 2023 Cuma

‘Darbe toplantısı değil, çay partisi yapıyorduk!'

Uğur Dündar, herhalde en sert Erdoğan muhaliflerinden biri. Fakat seçim yenilgisinin ardından toparlanamayan muhalefetin içler acısı durumunu izlerken, Erdoğan'ı takdir etmek zorunda kaldığını itiraf ediyor.

Dündar "Tayyip Beyi hep eleştirdim eleştireceğim de... Ama şu muhalefeti seçimden bu yana un ufak edişine şapka çıkarıyorum" diyor.

Erdoğan'ın müzmin muhaliflerinden Fatih Altaylı da benzer düşünceler içinde. Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içi muhalefete karşı tavrını değerlendiren Altaylı'nın rol modeli Erdoğan. Altaylı, seçimlerde adaylığını desteklediği Kemal Bey için bakın şunları söylüyor: "Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'ndan daha demokrat bir görüntü sergiliyor. Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan'a demokrasi dersi verecek, ona demokrasiden bahsedecek, özgürlükten hukuktan dem vuracak pozisyonda değildir."

Ana muhalefet partisi olarak CHP'de kriz giderek derinleşiyor. Bu da genel olarak muhalefetin krizi anlamına geliyor. Kılıçdaroğlu'nun A takımının Ekrem İmamoğlu liderliğinde gizli bir toplantı gerçekleştirdiğinin açığa çıkması da CHP'de bırakalım yakın zamanda bir toparlanmayı, daha çok bölünmeye, ayrışmaya işaret ediyor.

Gizli darbe toplantıları tertip eden Ekrem İmamoğlu için burada özel bir parantez açmaya ihtiyaç var. İmamoğlu'nun, Kılıçdaroğlu'na karşı gerçekleştirdiği gizli toplantıyı inkâr etmesi bir kere büyük hata. Aslında bu toplantının gizli olması zaten hata. Fakat yine de inkâr yoluna gitmek yerine cesurca yaptığı toplantıyı savunması gerekiyordu.

İmamoğlu'nun toplantıyla ilgili savunması son derece korkakçaydı. İmamoğlu "ne var bunda canım, arkadaşlarla çay partisi yapıyorduk" kıvamındaki açıklamalarıyla bir lider kumaşına sahip olmadığını tekrar gösterdi. Bu da CHP ve muhalefet cephesinin daha uzun süre kendi içinde debelenip duracağını ve ülke sorunları yerine kendi kişisel meseleleriyle meşgul olacaklarını gösteriyor. Toplumsal muhalefet açısından kötü olan da işte tam da bu!

<p>Ozan Akbaba son olarak Kasaba doktoru dizisinde rol almıştı. Ünlü oyuncunun hayranları, başarılı

Ozan Akbaba Ben Bu Cihana Sığmazam'da! İşte oynayacağı rol

İşgalci İsrail Gazze Şeridi'ne yardımları engelliyor

Dikkat: 300 bin TL ile 350 bin TL arası! Bu otomobiller adeta kapış kapış gidiyor…

Büyük Merdiven'' 1 Aralık'ta ziyaretçilere açılacak... Antik Mısır eserleri sergilenecek