• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
18 Ağustos 2023 Cuma

CHP'ye ‘yapay zekâ' yükleyin, rahat edin

Böyle giderse parti genel başkanlarına ve yöneticilerine de gerek kalmayacak. Teknoloji o kadar ilerledi ki, yapay zekâ uygulamalarını kullanarak siyasi bir parti kurup yönetebilirsiniz. Önceden değer, ilke ve hedefleri yüklediğiniz, güncel verilerle donattığınız bir yapay zekâ programı sizin yerinize partinizi yönetebilir. Üstelik daha objektif ve bilimsel bir yönetim şekli dahi ortaya çıkabilir.

CHP'de bitmek bilmeyen genel başkanlık tartışmalarını düşününce bunun pekâlâ mümkün olabileceğini düşündüm. İmamoğlu mu Kılıçdaroğlu mu yoksa Özgür Özel mi derken ortalık toz duman. Bütün CHP teşkilatları fraksiyonlara bölünmüş durumda. Koltuk savaşı içinden çıkılmaz bir hal aldı. Eğer bu kaos karmaşa devam edecekse, bir yapay zekâ uygulamasından faydalanmalarında yarar var.

Bu da nereden çıktı, diye merak edebilirsiniz? MİT yapay zekâ uygulaması kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesini taklit eden bir dolandırıcılık şebekesini yakaladı. Dün gün boyu internet sitelerinde ve sosyal medyada bu haber dolaştı. Gayet başarılı bir yapay zekâ uygulaması olmalı ki, MİT'in devreye girmesi gerekmiş.

Bir düşünün; Mustafa Kemal Atatürk'ün sesi, konuşmaları, ilke ve hedeflerinin yüklendiği bir yapay zekâ programının miting meydanlarını nasıl coşturacağını? Ne Kemal Kılıçdaroğlu'na ne İmamoğlu'na ne de Özgür Özel'e gerek kalır. Madem Atatürk'ün partisi, yapay zekâya teslim edin gitsin!

Biz de bıktık bu tartışmalardan. Hem böylece CHP'nin terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ve FETÖ'yle seçim ittifakı yapıp yapmayacağını da öğrenme şansımız olur. Atatürk'ün kararı der, bağrımıza taş basarız. Kimseyi suçlamaya da gerek kalmaz.

<p>Kocaeli'nin Gebze ilçesinde palet fabrikasında çıkan yangına müdahale ediliyor.</p><p>Barış Mahal

Kocaeli'de palet fabrikasında yangın çıktı

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı