• $12,4902
  • €14,0833
  • 712.971
  • 1776.41
12 Kasım 2021 Cuma

CHP'nin YPG'ye verdiği “umut” yeni Sevr'dir

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki "YPG" adlı oluşumunun sorumlusu olan Ferhat Abdi Şahin, CHP'nin tezkereye hayır demesini "umut verici" bulduklarını açıkladı.

Al Monitor'e konuşan Şahin, "uluslararası güçlerin Türkiye'nin operasyonuna karşı durması CHP'yi cesaretlendirdi. Her halükârda iyi bir adım, önemli bir sinyal ve umut verici" dedi.

CHP ile YPG/PKK/HDP arasında teşekkürler havada uçuşurken öncelikle yapılması gereken "umut verici" olanı tespit etmektir.

CHP, YPG'ye nasıl bir "umut" veriyor? YPG'ye verilen o "önemli sinyal" nedir?

Bu soruya yanıt ararken kuşkusuz başlangıç noktasına dönmeliyiz. Yani Suriye ve Irak tezkeresine. Altını çizelim; CHP, terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik sınır ötesi bir operasyona karşı çıktı. YPG sözcüsü, bu yüzden Kılıçdaroğlu'na teşekkür edip CHP'yi "Rojova"ya davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis'ten istediği operasyon yetkisinin hedefinde Suriye ve Irak'taki terör örgütü YPG/PKK varlığı bulunuyor. Bu son derece açık ve bariz bir hedef tanımı. Ferhat Abdi Şahin, bu operasyona uluslararası güçlerle beraber CHP'nin de karşı çıkmasını olumlu ve 'umut verici' buluyor.

Yani Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi, tezkereye 'hayır' diyerek terör örgütü YPG'nin Suriye'deki varlığına ve yapılanmasına yönelik bir "umut" vermiş oluyor.

Evet, Sevr'i çöpe atarak bağımsız Türkiye'yi Batı'ya kabul ettiren Atatürk'ün CHP'si, bugün, terör örgütü YPG/PKK'ya yeni bir Sevr umudu verir hale gelmiş durumda.

"Sevr ile YPG ve Kuzey Suriye arasında nasıl bir bağlantı var" diye konuya itiraz edenler varsa, bir zahmet dönemin Sevr haritalarına bir baksın. O haritada göreceği ilk yer "Fırat'ın doğusu" olacaktır.

YPG yöneticisi Şahin, ayrıca söz konusu röportajında, bu "umut verici sürecin" tamamlanmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki iktidarın değişmesine bağlı olduğunu vurgulamaktan da geri durmuyor. Bu sözlerle Şahin, kuşkusuz CHP ile HDP arasındaki ittifaka dikkat çekiyor. Bu ittifakın 2023'te yeni bir Sevr'in önünü tümden açacağına inanıyorlar. Haksız da sayılmazlar!

10 Kasım anması vesilesiyle bu yıl Atatürk sevgisini her zamankinden daha fazla dışa vuran vatandaşların olup biteni doğru anlamasında büyük bir fayda var. Kemal Kılıçdaroğlu'nun başındaki CHP ile Atatürk'ün CHP'si arasında büyük bir fark var. Hatta birbirine karşıtlık var. Atatürk, her şeyden önce bugün CHP'nin birlikte hareket ettiği "uluslararası güçlere" karşı bir zafer kazanmıştır. Cumhuriyeti kuran kadronun en büyük övünç kaynaklarından biri Sevr haritasını çöpe atmak ve yeni Türkiye'nin sınırlarını uluslararası güçlere Lozan'la kabul ettirmektir. Bugün CHP, kendi ülkesine karşı "uluslararası güçlerle" birlikte hareket etmekte, Türkiye'yi bölmek için projelendirilmiş örgütler olan YPG/PKK/HDP'ye "yeni Sevr" umudu vermektedir. Atatürk'e bağlı olduğunu, onun izinden gittiğini söyleyen Atatürk severlere duyurulur! Sonra kimse "biz görmedik, duymadık, bilmedik" demesin.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor