• $17,2387
  • €17,5446
  • 962.843
  • 2408.15
7 Şubat 2018 Çarşamba

CHP’nin hedefi iktidara gelmek değil, milleti bölmek

Sanılıyor ki CHP, iktidar hesapları yapan bir parti!

Yine sanılıyor ki CHP, hükümet olmak için seçimlere gidiyor!

CHP’nin amacı ne seçimleri kazanmak, ne de iktidar olmak.

CHP üzerine yapılan tartışmaları seçim kazanıp kazanmama üzerine kurduğumuzda baştan yanlış sonuçlara ulaşmaya mahkumuz.

İktidar partisinin de kolayına geldiği için CHP ve genel başkanıyla ilgili tartışmayı daha çok “seçimi kaybettiler, kazandılar” ekseninde yürütüyor.

Oysa Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP genel başkanlık koltuğuna getirenlerin hedefinde iktidar olmak ikinci, hatta üçüncü planda olan bir beklenti.

CHP’yi dizayn eden gücün asıl ve öncelikli hedefi iktidarı almak değil, Türkiye’deki iktidarı bölmektir. Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen görev de CHP’yi iktidara taşımak değil, toplumsal ve siyasal birliği parçalayarak milli iradeyi bölmektir.

CHP’deki bütün hazırlıklar buna göre yapılıyor. Günlerdir CHP yönetimine giren isimler tartışılıyor. CHP’nin yeni yönetim kadrosuna dikkatle bakın; adı geçen tiplerin hepsi bu ülkenin ortak değerlerini hedef alıyor. Ne milli, ne manevi bir değere sahipler. Görevleri, Türk milletini bir arada tutmaya yarayan ortak değerleri tahrip etmek. Çoğu bu iş için önceden hazırlanmış, yetiştirilmiş isimler; günü ve zamanı geldiğinde plana uygun şekilde oyuna alındılar sadece. Kemal Kılıçdaroğlu, bu dönüşümü partide sağlayan bir isim sadece.

“Yeni CHP”nin girdiği yol bütün açıklığıyla kendini göstermeye başladı. CHP, Pentagon’un açtığı yolda ilerleyen bir parti. Pentagon’un Ortadoğu hesapları zayıf, bölünmüş, parçalanmış bir Türkiye gerçeği üzerine yapıldı. CHP’yi de şu ana kadar hep bu plana göre yönlendirdiler. Şimdi de Türkiye’yi PYD’yi kabule zorlamak için CHP’yi kullanıyorlar.

ABD, ortak çıkarlar, milli değerleri etrafında birleşmiş bir Türkiye karşısında hiçbir planını hayata geçiremez. Güney sınırlarımızdaki PKK/PYD devleti, Ankara’nın müdahalesiyle şimdiden çöpe gitmek üzere. CHP son bir umut olarak yeniden dizayn ediliyor. Pentagon, Kemal Kılıçdaroğlu’nu en aşağılık görevi yüklemiş; güçlü Türkiye’yi engellemek ve CHP’yi Türkiye’nin bölünmesine alkış tutacak hale getirmek.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı