• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
15 Ocak 2021 Cuma

CHP'nin ‘F serisi' genel başkanı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “sözde cumhurbaşkanı” sözleri üzerine Erdoğan haklı olarak kendisine 1 milyon liralık tazminat davası açtı. Kılıçdaroğlu ise bu kez “Ben de 1 paralık dava açıyorum, değeri o kadar çünkü” sözleriyle Erdoğan’a yine hakaret etti.

Ve dikkatimi çekti; Kılıçdaroğlu’nun bu “1 paralık” lafı, nedense FETÖ’nün 15 Temmuz darbesi öncesi adamlarına dağıttığı o ünlü “1 dolarları” çağrıştırıyor.

Biliyorsunuz, FETÖ’nün üyelerine dağıttığı 1 dolarların şifresi uzun süre çözülememişti. Sonra anlaşıldı; F serisi birinci derece adamlarına, C serisi yöneticilere, J serisi ise örgüt militanlarına dağıtılıyormuş.

Kemal Kılıçdaroğlu da 17-25 Aralık darbe girişiminden bu yana adeta FETÖ’nün siyasi sözcülüğünü üstlenmiş bir genel başkan gibi davranıyor. Hatırlayacaksınız, Kılıçdaroğlu 17-25 Aralık darbesi öncesi Amerika’da FETÖ’cülerle kahvaltıda buluşmuş ve sonrasında da Meclis kürsüsünden örgütün hazırladığı montajlı tapeleri okuyarak burada arzı endam etmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ağır hakaret içeren bu saldırıları Pensilvanya’nın 15 Temmuz sonrası açığa çıkan öfke ve tepki nöbetleriyle çok fazla örtüşüyor. Bu duygu durumu yarım kalan, tamamlanamamış, başarısızlığa uğramış, yenilmiş darbeci FETÖ’nün ruh halini yansıtıyor. Bu öfkeyi, hırsı, hıncı başka türlü açıklamakta zorlanıyorum.

Pensilvanya, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesini bir türlü kabul edemedi. Millet iradesine darbe yapmaya kalkışanlardan başka türlüsünü beklemek elbet zor. Peki bir siyasi partinin genel başkanına ne oluyor? “Sözde cumhurbaşkanı” sözleri FETÖ’nün “F serisi 1 dolarlık” adamlarına yakışan bir dil ve üslup çünkü.

Sahi, Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbesi sırasında Atatürk Havalimanı’nı kuşatan tankların arasından nasıl çıktı? Havalimanını kuşatan FETÖ’cü hainler milleti kurşunlarken, tanklarla vatandaşlarımızı ezip geçerken neden Kılıçdaroğlu’na yol verdi? Kendilerinden bildikleri için olabilir mi? Kılıçdaroğlu, bu konuya neden bugüne kadar bir açıklık getiremedi? F serisi 1 dolarların bununla bir bağlantısı olabilir mi? 

<p>Türkiye'de milli ırk olarak tescillenen ve ünü sınırları aşıp dünyaya yayılan Van kedilerinin nes

2023 yılında 145 Van kedisi dünyaya geldi

Pekmez ve limon küründen sabahları tüketen yaşadı! Faydaları saymakla bitmiyor

İnsani ara bitti vahşet başladı... İşgalci İsrail Gazze saldırılarını yeniden başlattı

UNESCO'nun Türkiye'de koruma altına aldığı ilk eser! Restorasyonda sona yaklaşıldı