• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
17 Nisan 2024 Çarşamba

CHP-PKK propagandasına yenilmek…

Çiçeği burnunda Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin, dün Sözcü TV kameramanlarına ve elinde mikrofonuyla Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz'a "jakuzi" olduğu iddia edilen başkanlık katını gezdiriyordu. Başkan Yeğin, Saymaz'a "her ne kadar jakuzi olmasa bile bu duş kabininin de jakuziden farkı yok" diye açıklamalarda bulunuyordu.

Koskoca Belediye Başkanı "jakuzi yok abime duş kabini verelim" havasında, işportacı edasıyla medyaya belediyenin odalarını dolaştırıyordu.

Istakoz, Maldivler derken jakuzi de CHP medyası için altın değerinde propaganda imkanına dönüştü. Biri yalan çıksa diğeri doğru çıkıyor, AK Parti de bu dar alanda topu çıkarmaya uğraşıp duruyor. Çok negatif ve yıpratıcı gündemler.

CHP medyası, kulağının üstüne yatmasını iyi biliyor; Beşiktaş Belediyesi'nin yüzde yüz kusurlu olduğu kulüp yangınında 29 kişinin can vermesi, Antalya'da teleferik faciası umurlarında bile değil. Hayatını yitirenlere zerre kadar saygıları yok. Kamu yararı nerede?

İktidar ve medyasının seçim öncesi psikolojik iklimden kurtulması, bu kısır döngüden çıkması gerekiyor. Kaybettirdiği seçim sandığında tescillenen propaganda ezberleri terk edilmeli artık.

Yeni bir sürece girildiği görülmeli ve buna göre değişim yapılmalı. Doğru olan taraf aynı zamanda güçlü olan taraftır; AK Parti ve Cumhur İttifakı doğru olan taraftır; CHP'nin terör örgütü PKK/DEM ile girdiği yol Türkiye'yi bölünmeye, ayrıştırmaya ve büyük bir kaosa sürüklemeye dönük bir yoldur. Bu yol milletin yolu değildir. Ne sıkıntısı olursa olsun, hangi krizden geçerse geçsin millet bu yola asla prim vermez. Erdoğan'ın liderlik ettiği siyasi cephe tarihin doğru tarafındadır; iktidarın eli bu kadar güçlüyken CHP-PKK propagandasına yenilmek akıl alır gibi değil. Ve bu büyük bir trajedi olur.

<p>Televizyonlarda hayatını kaybeden Filistinlilerin  görüntülerine yer verilmiyor. İbranice yayınla

İsrail televizyonları katliamı nasıl anlatıyor?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!