• $28,8906
  • €31,2438
  • 1863.01
  • 7913.76
31 Ekim 2018 Çarşamba

Bu kadarı Kemal Bey’e fazla geldi

Cemal Kaşıkçı soruşturması, dörtlü zirve ve son olarak Cumhuriyetin 95. yılına yetiştirilen İstanbul Havalimanı’nın açılışı muhalefet partilerini, en çok da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun moralini bozmuşa benziyor.

Türkiye, aylardır dünyanın bir numaralı gündemi durumunda. İstanbul Suudi konsolosunda işlenen Cemal Kaşıkçı cinayeti dünya gündemine oturdu. Türkiye’nin bu olayda aldığı pozisyon, izlediği yol, soruşturmayı bütün dünyaya mal etmesi süreç idaresi bakımından ders niteliğindeydi.

Fakat Kemal Kılıçdaroğlu, Kaşıkçı cinayeti Türkiye’nin üzerine kalmadığı için üzgün, kızgın ve tepkili. Kemal Bey bu ruh halini, partisinin dünkü grup konuşmasında da iyice açığa vurdu. Konsolosluğun etrafını anında çevirip içeridekileri tutuklamadığı için Kemal Bey hükümeti suçladı. Dünyanın bulamadığı hatayı, kabahati kendince bulmaya, Türk hükümetinin üzerine atmaya çalıştı Kemal Bey. Tabii, bu lafların çok zorlama olduğu açık; Kılıçdaroğlu, neredeyse her hafta düzenli bir şekilde hükümete çamur atmak için temelsiz görüşler ileri sürüyor, iddialar ortaya atıyor.

Doğrusunu isterseniz yalanda, iftirada sınır da tanımıyor. Temel prensibi sınırsız, desteksiz yalan ve iftira atması. Geçen hafta Türkiye’nin Kaşıkçı cinayetini örtmek için rüşvet aldığını ortaya atmıştı; peki Kılıçdaroğlu, bu iddiasını kanıtlayacak hangi kanıtları ya da elle tutulur delilleri kamuoyuna sundu veya gösterdi? Her hafta yeni bir yalanla grup toplantısı yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete suçlamalarda bulunuyor! Ama ne delil sunuyor, ne de kanıt! Ve maalesef bunun hiçbir yaptırımı yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da gerçekleştirdiği “Dörtlü zirve” toplantısı da anlaşılan CHP’yi fazlasıyla rahatsız etti. Her fırsatta Batı’ya jurnalledikleri Erdoğan, Batı’nın lokomotif ülkelerini yanına alarak bölgesel meselelerin çözümüne öncülük ediyor. İstanbul’daki dörtlü zirve fotoğrafı, bu anlamıyla en fazla CHP’yi şok etmiştir.

Kemal Bey’i çıldırtan son gelişme ise Erdoğan’ın dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’da yapması ve 29 Ekim’de de açılışını gerçekleştirmesi oldu. Kemal Kılıçdaroğlu, bu projeye neresinden tutup çamur atacağını şaşırdı. Yok çok fazla para harcanmış, yok finansman garantisi verilmiş, yok devlet zarara uğratılmış…

Bu son haftanın Kemal Kılıçdaroğlu için çok zor geçtiğini anlıyoruz. Kaşıkçı cinayetinde dünya medyasının gözü Türkiye ve Erdoğan’ın üzerindeydi. Bu arada Cumhurbaşkanı, İstanbul’da dörtlü zirve toplantısına başkanlık etti. Ve son olarak Erdoğan, dünyanın en büyük havalimanını Türkiye’ye kazandıran lider unvanını aldı.

Bu kadarı Kemal Kılıçdaroğlu’na fazla, hem de çok fazla geldi. Anlıyoruz!

<p>Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Akşam TV Muhabiri Esma Nur Ülker'in sorularını yanıtladı

TürkMedya Ailesi Sultangazi Belediyesi'ne Misafir oldu

Taraftar bu transfere çok şaşıracak! İşte Fenerbahçe'nin stoper listesi

Yargı'nın Ceylin'i Pınar Deniz'in eski hali görenleri şaşırttı! Estetiğim yok diyordu ama...

Davinson Sanchez'den Falcao itirafı! ''Her şey söylediği gibi oldu''