• $33,0753
  • €36,206
  • 2613.74
  • 11139.5
26 Ağustos 2022 Cuma

Beyaz Türkler “sanatçılarına” sahip çıksın

Son dönemlerde fazla öne çıkartmaya başlamışlardı. Ufaktan ufağa taktikler vererek ses getirecek açıklamalarla toplumun genelinin tanımasını sağladılar.

Kimi parlatıp, o konserden bu konsere koşturtup para aktarıyorlarsa bilin ki, onda bir iş var ve yakında patlatacaklar!

Gülşen de bu türden bir isim. Onun gibi bir sürü isim var ortalıkta; şarkıcı, türkücü, sinemacı şarlatan... Şarkıcılıkları kullanım değerlerine eşittir. Önce parlatıp sonra sosyal provokatör olarak sahneye sürüyorlar.

Gülşen'in söz konusu infiale sebep olan aşağılık sözleri de rastgele edilmiş değil. Toplumun büyük bir kesimini böylesine aşağılıkça bir şekilde "sapıklıkla" suçlamak ancak psikolojik harp ürünü siyasi bir söylem ve eylem olabilir.

Kuşkusuz, bu zihniyeti "sanatçı" adı altında meşrulaştırıp finanse eden kesim Beyaz Türklerdir. Gülşen, onların zihin dünyasına karşılık gelerek kendisini aynı zamanda parlatmaya çalışıyor.

Kimse ekonomik ve kültürel bir sınıfa dayanmaksızın böyle ağır laflar edemez. Gülşen'e de bu cesareti Beyaz Türklerin kokuşmuş dünyası veriyor.

Her ne kadar Gülşen'in bu sözleri Beyaz Türkler gibi kesimin zihniyet dünyasıyla örtüşüyor olsa da siyaset ve toplum gündemini hedef alan, psikolojik harp ürünü bir çıkıştır. Arkasındaki güç merkezlerini görüp amaçlarını deşifre etmek en doğru olandır. Siyasetin ve medyanın yapması gereken budur.

<p>Trump'ı 'kaçak göçmenler' kurtardı...</p><p>Yasa dışı göçmenlerle ilgili tabloyu okumak için başı

Trump'a suikast girişimi neden öngörülemedi?

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)