• $16,3789
  • €17,6149
  • 973.047
  • 2450.84
12 Mart 2021 Cuma

Bedduayı İYİ bilirler

İYİ Parti, son günlerde kurucu üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın istifasıyla sarsılıyor. Özdağ, giderayak İYİ Parti ve Meral Akşener'in FETÖ ve HDP ile olan yakınlığını afişe etmeye çalıştı.

Kamuoyu, ilk kez Ümit Özdağ'ın açıklamalarıyla İYİ Parti ve Meral Akşener'den şüphe etmeye başladı. Bu partinin FETÖ ile olan bağlantılarını bugüne kadar sadece iktidara yakın çevreler dile getiriyordu; ancak kendi içlerinden birinin, yani Ümit Özdağ'ın verdiği bilgiler bu kez maskelerin düşmesini getirdi.

Ümit Özdağ'ın açıklamalarında İYİ Parti'nin sadece FETÖ bağlantıları değil, HDP ile olan gizli yakınlığı da önemli yer tutuyor. Meral Akşener, bu partiyle gizli anayasa görüşmeleri yaptığı gibi yerel seçimlerde de Kars'ın HDP'ye geçmesini sağlamış.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan ile Meral Akşener'i yan yana getirdiği 8 Mart mesajı Ümit Özdağ'ın iddialarını doğruladığı gibi İYİ Parti ile HDP arasındaki ittifakı da bir kez daha gözler önüne serdi.

İYİ Parti yöneticileri Ekrem İmamoğlu'na çok sert tepki gösterdi. Bazı yöneticiler hızını alamayarak İmamoğlu'na "Sen nasıl bir fırıldaksın" gibi siyasi nezaketin dışına çıktı. Meral Akşener ise tepki vermek yerine susmayı tercih etti. Ta ki, önceki günkü grup toplantısına kadar.

Grup toplantılarında adettendir; o hafta içinde gündeme gelen iddia ve eleştirilere yanıt verilir. Meral Akşener ne yaptı dersiniz?

Akşener, Pensilvanya sığıntısı Gülen'in, Erdoğan'ı hedef alan beddua seansına benzer bir tepki verdi. "Seni milletin huzurunda Allah'a şikayet ediyorum" diye başladığı konuşmasını "bakalım el mi yamanmış, bey mi yamanmış" gibi ajitasyon-tehdit cümleleriyle bitirdi.

Meral Akşener'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan, abartılı, ağlamaklı, ortaya karışık beddualı konuşmasının amacı aslında gündem saptırmak. İYİ Parti'nin FETÖ ve HDP ile olan ve son haftalarda iyice ayyuka çıkan kirli ilişkilerini gündemden düşürmeye çalışıyor Akşener.

Tıpkı sıkıştığında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bedduayla hedef alan Gülen gibi. Akşener'in abartılı söylem ve iddiaları, beddualı suçlamaları da Gülen'in beddualarına benziyor. Ama güneşi balçıkla sıvamak mümkün değil; Akşener, partisinin FETÖ ve HDP ile bağlantılarına ilişkin iddiaları samimi olarak yanıtlamadıktan sonra grup toplantılarında ne söylese ne yapsa, hangi bedduayı etse boş! Millet hâlâ bu soruların yanıtını bekliyor.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu