• $ 5,7063
  • € 6,3149
  • 270.342
  • 106833
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ankara, ABD’yle karşı karşıya gelmeyi bile göze aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “bayraklarınızı, rozetlerinizi, armalarınızı söküp çekilin ki, PKK/PYD’yi vurduğumuzda siz de onlarla birlikte çukurlara gömülmeyin” dedi.

Amerikan yönetimi, kulaklarına inanamadığı için ha bire sahada Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemediğini hatırlatıp duruyor.

Oysa Ankara, onlara tane tane “Afrin’e giriyorum, ardından sıra Menbiç’e gelecek. Sakın terör örgütüne kalkan olmayın” diye anlattı.

Karşı karşıya gelmeyelim uyarısını yapan Türkiye, ABD değil. Bunu Beyaz Saray’ın ahmak sözcüleri anlamakta zorlanabilir; ama Erdoğan’ın uyarıları yeterince açık.

Ankara, operasyon için düğmeye bastığında sahada ABD ile karşı karşıya gelebileceğini biliyordu. Bunu göze alarak Suriye’ye girildi. Pentagon’un bunu doğru analiz ettiğini düşünüyorum; Erdoğan’ı yeterince tanımış olmalılar; Ankara blöf yapmaz, gerekirse vurur.

Bu kararlılığı henüz anlayamamış olabilirler ama çok geçmeden anlayacaklarını sanıyorum.

Beyaz Saray, Ankara ile hâlâ tepeden konuşma hatasına düşüyor. Afrin harekatını sınırlı tutmamızı, Menbiç’e girmememizi, PKK’yla uğraşmamamızı emir verir gibi söyleyebiliyorlar. ABD’nin kabadayılığı Türkiye’ye artık sökmez. Ankara, ne pahasına olursa olsun güney sınırlarında terör devleti kurulmasına müsaade etmeyecek. Ankara’nın bir adım dahi gerilemeyeceği noktadayız. Ülkenin bütünlüğü, milletin birliği, devletin devamlılığı için her şey göze alınmış.

Pentagon’un amacı güney sınırlarımızda terör örgütüne korunaklı özerk bir bölge kurmaktı. İleride de bunu “Büyük Kürdistan”a dönüştürmeyi planlıyorlardı. Türkiye ise bu oyunu bozmak için sahaya indi. Ankara, kuru tehditlerle, kabadayılıkla geri adım atmaz. Bedeli ne olursa olsun, bunu göze almış durumda. Menbiç operasyonu başladığında ABD bu gerçeği daha iyi görecektir.

<p>Terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Fransa’nın Toulouse kentinde Türkiye’yi protesto ederken Morgane

PKK´ya Kafa Tutan Gizemli Fransız Ortaya Çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Roma dönemine ait 48 kandil ortaya çıkarıldı

Başkan Erdoğan'a yazılan mektuba siyanür incelemesi