• $17,9523
  • €18,2924
  • 1017.55
  • 2980
1 Temmuz 2017 Cumartesi

Almanya PKK’nın siyasi merkezi

Alman istihbaratının resmi raporlarına göre 14 bin PKK üyesi Almanya’da barınıyor. PKK, Avrupa’nın değişik ülkelerinden de destek görmesine rağmen, bu örgüte en çok alan açan ülke Almanya. PKK son yıllarda Almanya’yı siyasi merkezi haline getirdi. Örgütün, siyasi-diplomatik faaliyetleri, finans ve insan kaynakları daha çok buradan yönetiliyor.

Almanların PKK’ya bu kadar alan açmasının sebebi hâlâ tam olarak anlaşılabilmiş değil. Almanya, bu terör grubunun hamiliğini neden üstlenmiş durumda? Kamuoyu bu soruların yanıtını merak ediyor; fakat devletin dahi bu soruları doğru düzgün yanıtladığı şüpheli.

Türkiye ile Almanya arasında tarihe dayanan bir düşmanlıktan bahsedilemez; aksine, iki ülke arasında “tarihsel dostluk”tan bahsedilmektedir. Geçmişe bakıldığında Türkiye ve Almanya’nın 1. Dünya Savaşı’nda kader birliği yaptığı görülmektedir.

Peki o zaman Almanya’nın Türkiye düşmanlığı nereden gelmekte, neye dayanmakta?

Almanya’nın PKK’ya bu denli büyük destek sunması iki ülke arasındaki ekonomik rekabetle, çıkar çekişmesiyle açıklanamaz. Söz konusu ülke İran olsa, belki… Aynı coğrafyayı paylaşmaları, sınırdaş olmaları birbirlerine çelme takmayı mantıklı kılabilir. Ancak Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi Almanya’nın stratejik çıkarlarını tehdit etmediği gibi PKK gibi bir terör kuruluşuna sunulan desteği de açıklamaya yetmiyor.

Almanya’nın Türkiye düşmanlığının tek gerçekçi izahı, bu ülkenin, Küresel güçlerin etkisi altında olmasıyla açıklanabilir. PKK’ya alan açan, destek sunan Almanya, Küreselcilerin Ortadoğu politikalarına taşeronluk yapmakta.

2. Dünya Savaşı’ndan beri Almanya bağımsız bir devlet değil; Berlin düştüğü günden beri Küresel gücün işgali ve yönetimi altında.

Küreselciler, PKK’yı Ortadoğu’da “İkinci İsrail”in anahtarı olarak kullanmaktadır. Ortadoğu’yu baştan aşağı yeniden şekillendirmenin peşindeler. Batı sisteminin Ortadoğu’ya çöreklenmesinin başka sebebi olamaz. PKK/PYD-YPG, “İkinci İsrail” için maymuncuk işlevi görmekte. Basit bir “maymuncuk” değil elbet; toprağı, toplumu, ordusu ve devleti olan bir “maymuncuk” bu.

Türkiye, Batı sisteminin İslam’a karşı başlattığı saldırı dalgasının hedefinde olan başlıca ülkelerden biri.

PKK ve FETÖ, Küresel çetenin Türkiye’ye karşı “koçbaşı” olarak tasarladığı, kullandığı örgütler. Küreselci çetenin hakim olduğu dünyanın her yerinde PKK ve FETÖ’ye büyük destek sağlanıyor. Bugüne kadar PKK ve FETÖ’yü Türkiye’nin “iç meselesi” olarak sunmaya çalıştılar, ancak hikaye çöktü; bu iki örgütün de Batı üretimi olduğu açığa çıktı. Milleti artık daha fazla kandıramazlar.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler