• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
5 Ocak 2024 Cuma

Akşener'den Özel'e “Demirtaş” tokadı

Evet, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in İYİ Parti'yi ve Meral Akşener'i küçümseyen yaklaşımının CHP'ye faturası ağır olacak.

Meral Akşener, bir süredir bunun işaretini veriyordu zaten; seçim sonrası "manda himaye ittifakı" diyerek CHP-DEM birlikteliğini hedef almaya başlamıştı.

Fakat, en somut çıkışını birkaç gün önce yaptı; Akşener, Demirtaş'a selam gönderen Özgür Özel'i şu sözlerle hedef aldı: "Selahattin Demirtaş'a selam gönderirseniz millet size öyle bir tokat atar ki feleğinizi şaşırırsınız!"

Akşener, Özgür Özel'e milletin tokadını hatırlatırken aslında ilk tokadı da atmış oldu. Akşener, CHP'yi en zayıf yerinden hedef aldı; Akşener, Özgür Özel'in genel başkanlık koltuğunu, Ekrem İmamoğlu'nun ise İBB Başkanlığı için umut bağladığı CHP-DEM ittifakını seçim süresince gündemden düşürmeyeceğinin mesajını verdi.

HDP-DEM ile ittifak, Özel ve İmamoğlu ikilisinin en zayıf noktasını oluşturuyor.

HDP'yle ittifak, bugüne kadar CHP'nin işine yaradı. CHP, İstanbul başta olmak üzere birçok büyükşehir belediye başkanlığını DEM sayesinde elde etti. İYİ Parti'nin altılı masada bulunması, CHP-DEM işbirliğinin hep gölgede kalmasını getirdi. CHP, İYİ Parti'nin sağladığı bu konfor siyaseti üzerinde yan gelip yattı, üstüne birçok belediyeyi aldı.

Meral Akşener, Özgür Özel'e attığı "Demirtaş" tokadıyla bu konforlu siyasete son vereceğini ilan etmiş oldu.

Meral Akşener'in "Terör örgütüyle bağlantılı olanların Gazi Meclis'te yerinin olamayacağına" ilişkin sözleri de CHP'nin İYİ Parti sayesinde elde ettiği konforlu alanın daralmasını sağlayacak. CHP eskisi gibi artık rahat at koşturamayacak. Akşener, daha ısınma turları attığı bu konuşmalarıyla Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın uykularını kaçırmayı başardı. Seçim sath-ı mailine girildiğinde ise Akşener'in çok daha fazla eleştirilerini sertleştireceği ve CHP'nin kimyasını bozmayı sürdüreceği anlaşılıyor.

<p>İsrail aylardır Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguluyor. Filistinli

Mescid-i Aksa'ya Filistinliler akın etti

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu