• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
22 Kasım 2023 Çarşamba

Akşener, sonunun Kılıçdaroğlu gibi olmasından korkuyor

Meral Akşener, zor günlerden geçiyor. İmamoğlu'nun arkasındaki güçler, Akşener'i hizaya getirmek için İYİ Parti'de "yolsuzluk" iddialarını gündeme getirerek bir "istifa" furyası başlattı. Akşener'e yakın görünen, hatta akraba olduklarını dillerinden düşürmeyen bazı isimler bile Akşener'i suçlayarak istifa etti. Akşener'i "seni Kılıçdaroğlu gibi göndeririz" ile tehdit ediyorlar.

Akşener'e karşı içeride harekete geçen yapının arkasında FETÖ'nün olduğundan kuşku yok. FETÖ, dün Akşener'i destekleyip pohpohluyordu, bugün onu değiştirmek istiyor. Hizaya gelirse pek ala yerinde kalabilir; fakat Kılıçdaroğlu'nu gönderme operasyonu başarılı olunca Akşener'i de açıktan istifaya zorlama, sıkıştırma özgüvenini yakaladılar.

Meral Akşener, üzerine geldiklerini görünce önce sinirleri bozuldu, agresifleşti ve sonra, yeni yeni bu hafta kendisini toparlayarak akılcı hamleler yapmaya başladı. Akşener "ben Teoman Koman'ın talebesiyim" derken, psikolojik harp taktiklerinin farkında olduğunu ve bunu savuşturabilecek yetenekte olduğunu anlatmaya çalışıyor aslında.

Malum; Teoman Koman her şeyden önce özel harpçi bir askerdi. Psikolojik harbi iyi bilirdi. Toplumsal ve siyasal psikolojiyi yönetmede uzman bir isimdi.

Meral Akşener, parti içinde özel bir harp operasyonuna maruz kaldığının farkında olarak karşı özel harp hamleleri geliştiriyor. Sözde gündeme getirdiği "otel işleten polis müdürleri" iddiası da FETÖ'ye gül atma, şirin görünme çabası. FETÖ'ye alan açma mesajı.

Tabii, Akşener'in psikolojik harbi bildiği falan da yok; seçim öncesi kendisini en çok yıpratan, zor duruma düşüren genel başkanlardan biriydi. Kılıçdaroğlu, Akşener'in düşüncesiz hareketleri üzerinden olmadığı kadarıyla kişilik ve karakter kazandı. Ve bugün partisindeki kontrolü kaybetme noktasına geldi. Genel başkanlık koltuğu sallanan, üzerinde istifa baskısı kurulan Akşener'i maalesef korku dağları sarmış durumda. Akşener sonunun Kılıçdaroğlu'na benzemesinden korkuyor. Akşener madem Teoman Koman'ın talebesi; o zaman şunu bilmeli ki, FETÖ'ye güller atarak, İmamoğlu lobisine teslim olarak koltuğunu koruyamaz. Dik durması şart!

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi