• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
19 Şubat 2021 Cuma

Adres şaşırtmaya çalışıyorlar

Gara şehitlerinden birinin babasını dinliyorum; avazı çıktığı kadar bağırıyor: "Oğlumu PKK şehit etti!"

Yüreği yanıyor, yüzü acı dolu. Oğlunun yasını tutmaya bile fırsat vermemiş olacaklar ki, oğlunu devletin değil, PKK'nın şehit ettiğini kanıtlamaya uğraşıyor.

Neden?

Çünkü bu babayı, oğlunu PKK'nın şehit etmediğine inandırmaya çalışıyorlar.

Trajik değil mi?

Daha ilk günden evlatlarımızı katleden terör örgütünün siyasi temsilcileri "oğlunuzu devlet bombaladı" diyerek psikolojik harp yapmaya başladı.

Ama acılı ailelerin kafasını karıştıran, canını sıkan ne terör örgütü ne de bu terör örgütünün siyasi uzantılarının söyledikleri.

Acılı babayı isyan ettiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile parti yöneticilerinin ve bir kısım medyanın Gara Dağı'nda rehine tutulan vatandaşımızı katleden terör örgütü PKK ve onun siyasi uzantısı HDP'yle aynı dili konuşmaları.

Bunun acılı aileler üzerinde nasıl bir ruhsal acıya, yıkıma yol açacağını tabii bizler tahmin edemeyiz. Yaşayan bilir; zira ısrarla "oğlunu PKK değil, devlet öldürdü" diye propaganda yapıyorlar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çıkıp olup biteni bütün ayrıntılarıyla anlattı; "devlet istemedi" yalanını tek tek Meclis kürsüsünde çürüttü.

Devlet, terör örgütünün kaçırdığı vatandaşlarımızı kurtarmak için bir kere değil, onlarca kez girişim yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girerek söz verdi, vatandaşlarımızın kurtarılması karşılığında gereği neyse yapılmasını istedi. Süleyman Soylu, vatandaşlarımızı kurtarmak için gizli yürütülen görüşme ve temasları açıklayarak devleti zan altında bırakmaya çalışan güruhun asılsız iddialarını tek tek deşifre etti. "Masum" numarası yapan başta HDP olmak üzere bazı sivil toplum kuruluşlarının aslında Kandil'in sözünün dışına çıkmayarak evlatlarımızı kurtarmak için parmaklarını bile oynatmadığını Süleyman Bey, tek tek gözler önüne serdi.

Fakat, ortadaki bu gerçeklere rağmen Karar gazetesi dün muhalefet liderlerini manşetine taşıyarak "Peki Gara şehitlerinin sorumlusu kim" diye sordu? Peki kimmiş sorumlu? PKK değil, Erdoğan mı? Bunu demek istiyor gazete!

Gerçeklerden sapma dereceniz, sizin ne kadar düşkün durumda olduğunuza işaret eder, başka şeye değil. Cesur gazetecilerin gerçekleri saptırmaya ihtiyacı olmaz. "Muhalefet", "sorumlu gazetecilik" adı altında gerçekleri saptırmak, akıl oyunlarına başvurmak, katil sürüsü PKK yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedefe koymak gazetecilik değil. Buna "kinleri, nefretleri, hırsları gazeteciliğin önüne geçmiş" denir.

Belli ki kasıtlı olarak adres şaşırtmaya çalışıyorlar. Tartışılması akla ziyan bir konuyu bile gündeme getirip zihinleri bulandırmaya çalışıyorlar.

Gara Dağı'nda bir mağarada savunmasız vatan evlatlarının başına tek tek kurşun sıkarak katleden terör örgütü ve onun siyasi uzantısı HDP'den başka sorumlu aramak iyi niyetli, dürüstçe bir çaba değil. Muhalefet bunu yapar, siyasi fayda için gerçekleri eğip büker, çarpıtır; ama gazeteler, bu ahlaksız çabaları doğrularcasına manşetine taşımaz. Taşıdığı an bu, kendi tavrı olur. Bunu bilmiyor değiller herhalde.

Devlet, bu katliamın hesabını terör örgütünden sormuştur, soracaktır muhakkak. Ancak burada mühim olan, içeride hedef şaşırtarak terör örgütü PKK'yı bu korkunç katliamdan aklamaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP yöneticileri, bir kısım muhalefet ileri geleniyle bazı medya çevreleridir. Bunun gözden kaçmaması lazım.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak