• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
2 Haziran 2021 Çarşamba

ABD'nin terör örgütüne gönderdiği 20 bin TIR silahı ne zaman konuşacaksınız?

Fiili olarak değilse bile zihnen ABD işgali altında olduğumuzdan şüphe duymuyorum artık. Sadece sınırlı bir çevreyi suçlamıyorum, maalesef genel olarak durum böyle.

Nedeni mi?

ABD'nin terör örgütüne gönderdiği 20 bin TIR'ı görmeyen muhalefetin, öküzün altında buzağı arar gibi, ısrarla Türkiye'yi terör örgütlerine silah göndermekle suçlaması başka nasıl izah edilebilir?

ABD, yanı başımızda dünyanın en korkunç terör örgütü olan PKK/YPG'ye sayısı 20 binlerle ifade edilen silah, askeri araç, gereç taşıyan TIR gönderdi; ama Türkiye'de bu konu, iktidarın ABD'ye gösterdiği tepkiyle sınırlı kaldı.

Sınırlarımızda, bize karşı yığınak yapılırken, bir terör ordusu oluşturulup, garnizon bir devletin hazırlığı sürerken muhalefet yalandan da olsa itiraz edemedi. Ama bu muhalefet, kendi devletini ortada (evet kelimenin tam anlamıyla) hiçbir somut delil bile yokken, yalan iddialarla "terör örgütlerine silah göndermekle" suçlayabiliyor?

FETÖ'nün "MİT TIR'ları" kumpası üzerinde yıllardır tepinen CHP ve İYİ Parti, diğer ufak ortaklarıyla beraber şimdi de mal bulmuş Mağribi gibi Sedat Peker'in "El Nusra'ya silah gönderildi" hikayesine sarıldı. Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu bile "Bu konu kesinlikle araştırılmalıdır" diye esip gürledi.

Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır ki, ABD'nin teröre gönderdiği 20 bin TIR'ı görmeyip kendi devletini tek bir delil bile olmadan, söylenti ve rivayetler üzerinden uluslararası mahkemelerde yargılatıp mahkum ettirmeye kalkabiliyor?

Başta dediğim gibi, sadece bir çevrenin yaşadığı bir akıl tutulmasından bahsetmiyorum; yılların "İslamcı" aydınları bile bu dezenformasyon kervanına katılarak, kendi ülkesini "teröre destek veren narko-devlet" olarak damgalayabiliyor!

Türk insanının aklının bu kadar karıştırıldığı bir dönem daha oldu mu, bilmiyorum. Tarih hep böyle mi ilerledi, emin değilim. Ama şu an içinden geçmekte olduğumuz tarihi sürecin hiç de akılla, mantıkla örülmediği açık.

Muhalefet cephesi öyle bir akıl tutulması, zihin çarpıklığı yaşıyor ki; gözünün önünde, terör örgütüne giden 20 bin TIR silahta beis görmezken "bir tane kamyonun içinde Suriye'ye silah gitmiş, bazı arkadaşlar söyledi, bu da gösteriyor ki, hükümet teröre destek veriyor" sözlerinden kendi devletini yıkmaya, hükümetini uluslararası mahkemelerde yargılatmaya kalkabiliyor!

Bu ülkenin en büyük talihsizliği muhalefeti kuşatan bu akıl tutulmasıdır. Dışarıdan işgale, yabancı askerin gelmesine hiç gerek yok; zira zihinler fazlasıyla işgal altındadır.

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi