• $17,9596
  • €18,3301
  • 1031.54
  • 2795.06
1 Aralık 2017 Cuma

ABD’den gördüğümüz fayda başkentimizin bombalanması oldu

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Soçi zirvesinden duyduğu rahatsızlığı “İran ve Rusya, Batı’nın sağlayabileceği ekonomik ve siyasi faydaları Türkiye’ye sunamaz” sözleriyle ifade etti.

Tabii, Türkiye’yi aptal sanıyorlar. FETÖ’yü kullanarak Ankara’yı bombalattılar ama bizden hâlâ Batı’nın faydalarını, ABD’nin yararlarını anlatan hikayelere kanmamızı bekliyorlar.

ABD, Türkiye Cumhuriyeti devletinin başkentini, Pensilvanya’da himaye ettiği teröristbaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla bombalattı; Türkiye için ABD veya Batı gerçeği budur!

15 Temmuz’da başkentimiz bombalandı. Savaş uçaklarıyla Meclisimiz, Cumhurbaşkanı Külliyesi, güvenlik merkezleri ve milletimiz vuruldu. FETÖ, savaş uçakları ve helikopterlerle, tank ve toplarla, piyade silahlarıyla Türk devletinin ve milletinin üzerine sürüldü.

O gece 250 vatandaşımızı katlettiler, 2 binden fazla vatandaşımız ise yaralandı.

Bu saldırıların sorumlusu doğrudan ABD ve Batı sistemidir, arada FETÖ’yü de kullanmış olmaları bu gerçeği değiştirmez.

PKK’yı kurup destekleyen yine ABD’den başkası değildir. 40 yıldır Türkiye’yi hedef alan, binlerce güvenlik görevlisi ile vatandaşımızı katleden terör örgütünün arkasındaki güç ABD’dir; FETÖ’nün arkasındaki gibi PKK ve PYD’nin arkasında da ABD ve NATO vardır. Türkiye’nin bekasını tehdit eden terör örgütüne 3 bin 500 TIR dolusu silah gönderdikten sonra Batı’nın faydalarını anlatmaya kalkışmaları da ayrıca son derece çok komik.

Türkiye, uluslararası ilişkilerde fayda hesabı yaparken ABD’nin bu kirli sicilini elbette göz önüne alarak hareket edecektir. Yakın tarihte Türkiye’yi hedef alan büyük saldırıların hemen hepsi ABD merkezlidir. Bunun son örneği Reza Zarrab davasıdır.

Zarrab davasıyla -FETÖ ve CHP’yi de kullanarak- Türkiye’ye yeni bir 17-25 Aralık darbesi yaşatılmak isteniyor. Bu darbe sürecinin startını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu verdi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini hedef alan iftiraları bir suikasttan farksızdır; evet, Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı hedef alan bir suikasta girişmiştir. Kılıçdaroğlu, bu eşzamanlı hamlesiyle ABD’nin tetikçisi olduğunu tartışmaya yer bırakmayacak şekilde kanıtlamıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirebilirlerse, Türkiye’yi Irak ve Suriye’den beter hale getirecekler. Bu yüzden CHP için “ana hıyanet partisi oldu” değerlendirmeleri abartılı değil, aksine doğru ve isabetlidir.

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor