• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
14 Mayıs 2021 Cuma

90'lar masalı ve büyük hikayeyi karartmak

Şuraya bir mafya resmi koyalım, 90'ları hatırlatsın. Buraya da bir yolsuzluk haberi. Çiftlik Bank ve Thodex'in tosuncuklarını da eklemeyi unutmayalım; malum, 90'lar daha çok bir soygun düzeniydi. Derin devleti de yerleştirdiklerinde 90'lar resmi tamam olacak!

Medyada, muhalefet cephesinde yapay bir 90'lar resmi oluşturma gayreti göze çarpıyor. Herhalde Türkiye'nin en kötü dönemi diye böyle öne çıkarıyorlar.

Tabii, anlattıkları bu çizgi romanla Türkiye'nin 90'lara döndüğünü kanıtlamaya uğraşıyorlar. Toplumun anlattıkları masala inanmasının önemli olduğunu düşünüyorlar. Toplumun kararını başka türlü değiştirmeleri zor.

Bu yüzden ta 90'lara kadar gidip bugüne malzeme taşıyor, toplumu "Türkiye 90'lara döndü" masalına ikna etmeye çalışıyorlar.

Masal anlatmayı tercih etmeleri de önemli; zira, gerçeğin sınırları içinde kalarak toplumu herhangi bir şeye ikna etme ihtimalleri hiç yok. Masallarda da gerçeğe o kadar ihtiyaç duyulmaz. Sınırsız bir hayal gücü ya da gerçeği çarpıtma becerisine sahip olmak yeterlidir.

Aslında Türkiye'yi 90'lardan çıkarıp bugüne getiren Erdoğan'dan başkası değil. Mafya düzenini yerle bir eden, faili meçhulleri bitiren, derin devleti ortadan kaldıran; askeri vesayete son vererek ülkeyi siyasal bir sisteme kavuşturan; 'hortum' ekonomisini kaldırıp, kelimenin tam anlamıyla bu ülkeye ekonomik bir düzen getiren liderdir Erdoğan. Bu büyük başarı hikayesini karartmak için küçük masallar uyduruyorlar.

Halkın kulağına üfledikleri 90'lardan masallarla daha iyi bir Türkiye peşinde koşmadıkları kesin. Amaçları Erdoğan'ı devirip Batı adına ülkeyi ele geçirmek.

Ayrıca "90'lar masalını" diline dolayanların, bu ülkeyi korkunç bir ekonomik çöküntüye ve siyasal istikrarsızlığa sürükleyen çevrelerinden geliyor olması da dikkat çekici.

Burada tabii önemli olan iktidarın, muhalefetin anlattığı masallara içeriden malzeme taşıyanlara fırsat vermemesi, bunun önüne geçmesi ve engellemesi. Yoksa millet bu masallara kanacak kadar saf değil.

<p><strong>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi'nin düzenlendiği karargaha geldi. Başkan Erdoğa

Başkan Erdoğan NATO Karargahına geldi

3 günlüğüne geldikleri Türkiye'den 1,5 yıldır ayrılamadılar

Kanal İstanbul'da temelin atılacağı nokta

Ağrı'da gönüllü öğretmenler arama ve kurtarma tatbikatı yaptı