• $18,0614
  • €18,2585
  • 1018.72
  • 3020.01
14 Mayıs 2021 Cuma

90'lar masalı ve büyük hikayeyi karartmak

Şuraya bir mafya resmi koyalım, 90'ları hatırlatsın. Buraya da bir yolsuzluk haberi. Çiftlik Bank ve Thodex'in tosuncuklarını da eklemeyi unutmayalım; malum, 90'lar daha çok bir soygun düzeniydi. Derin devleti de yerleştirdiklerinde 90'lar resmi tamam olacak!

Medyada, muhalefet cephesinde yapay bir 90'lar resmi oluşturma gayreti göze çarpıyor. Herhalde Türkiye'nin en kötü dönemi diye böyle öne çıkarıyorlar.

Tabii, anlattıkları bu çizgi romanla Türkiye'nin 90'lara döndüğünü kanıtlamaya uğraşıyorlar. Toplumun anlattıkları masala inanmasının önemli olduğunu düşünüyorlar. Toplumun kararını başka türlü değiştirmeleri zor.

Bu yüzden ta 90'lara kadar gidip bugüne malzeme taşıyor, toplumu "Türkiye 90'lara döndü" masalına ikna etmeye çalışıyorlar.

Masal anlatmayı tercih etmeleri de önemli; zira, gerçeğin sınırları içinde kalarak toplumu herhangi bir şeye ikna etme ihtimalleri hiç yok. Masallarda da gerçeğe o kadar ihtiyaç duyulmaz. Sınırsız bir hayal gücü ya da gerçeği çarpıtma becerisine sahip olmak yeterlidir.

Aslında Türkiye'yi 90'lardan çıkarıp bugüne getiren Erdoğan'dan başkası değil. Mafya düzenini yerle bir eden, faili meçhulleri bitiren, derin devleti ortadan kaldıran; askeri vesayete son vererek ülkeyi siyasal bir sisteme kavuşturan; 'hortum' ekonomisini kaldırıp, kelimenin tam anlamıyla bu ülkeye ekonomik bir düzen getiren liderdir Erdoğan. Bu büyük başarı hikayesini karartmak için küçük masallar uyduruyorlar.

Halkın kulağına üfledikleri 90'lardan masallarla daha iyi bir Türkiye peşinde koşmadıkları kesin. Amaçları Erdoğan'ı devirip Batı adına ülkeyi ele geçirmek.

Ayrıca "90'lar masalını" diline dolayanların, bu ülkeyi korkunç bir ekonomik çöküntüye ve siyasal istikrarsızlığa sürükleyen çevrelerinden geliyor olması da dikkat çekici.

Burada tabii önemli olan iktidarın, muhalefetin anlattığı masallara içeriden malzeme taşıyanlara fırsat vermemesi, bunun önüne geçmesi ve engellemesi. Yoksa millet bu masallara kanacak kadar saf değil.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi