• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
31 Ekim 2022 Pazartesi

6'lı masanın vizyonu yok, gizli ajandası var

6'lı masayı oluşturan partilerin bu ülke için ufuk açıcı, ümit verici bir gelecek tasarımı, ideali, hedefi var mı?

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi gibi muhalefet aktörlerinin ülkenin geleceğiyle ilgili ortaya koyduğu anlamlı bir söz, ülkü veya bir hedef var mı, akıllarda kalan?

Bir insan vizyonu kadardır, bir siyasi parti de. Siyasi bir parti hedefleri kadar büyüyebilir, fazla değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye yüzyılı" başlıklı vizyon belgesini açıklarken, Kemal Kılıçdaroğlu "dünya nereye gidiyor, bilim önemli" vs. laflarını geveliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletimizin 60 yıllık otomobil rüyasını gerçekleştirirken Temel Karamollaoğlu, yeniden seçildiği parti kongresinde vizyon olarak Tayyip Erdoğan'ı göndereceklerini duyuruyordu.

Lafı dolandırmadan söylemek gerekirse 6'lı masanın tek hedefi Tayyip Erdoğan'ı iktidardan indirerek Türkiye'yi durdurmak. Sahip oldukları başka bir vizyon yok.

Türkiye'nin şüphesiz pek çok sorunu-problemi var, milletin rahatsız olduğu, şikâyet ettiği birçok başlık sıralanabilir. Fakat, bu sorunlar 6'lı masanın gerçekte umurunda bile değil. 6'lı masa için bu sorunlar en fazla istismar etmeye, Erdoğan'ı ve Türkiye'yi durdurmak için kullanabilecek elverişli konu başlıkları olabilir.

Şu gerçeğin altını çizelim; 6'lı masa bileşenleri Türkiye'yi daha da büyütmek, güçlendirmek, hayat standartlarını iyileştirmek ve millet olarak yaşadığımız sorunları çözmek için bir araya gelmediler; Batı karşısında bağımsızlık kazanan, ekonomisini ve demokrasisini geliştirerek devlet yapısını güçlendiren, bölgesel güç ve küresel aktöre dönüşen Türkiye'yi durdurmak için bir aradalar.

6'lı masanın sahip olduğu bir vizyondan illa bahsedilecekse, bu, Batı sisteminin Türkiye'ye biçtiği rol ve konumlandırdığı yer kadardır, fazla değildir. 6'lı masa, küresel güçlerin Türkiye'yle ilgili gizli ajandasını, bize "vizyon" diye satmaya çalışıyor.

Şu son TOGG örneğine bakmak bile yeterli; büyük bir başarı hikayesi olan TOGG'u milli ve yerli bulmayan, alay edip dalga geçen 6'lı masanın aslında kendisi, vizyonu, dile getirdiği hedef ve stratejileri milli değil, toplama ve ithaldir. Batı güdümlü muhalefet ittifakının daha iyi bir Türkiye iddiasında bulunması zaten eşyanın tabiatına da terstir.

6'lı masa toplumsal muhalefeti değil, ABD merkezli Batı sistemini ve Türkiye'yi durdurmak üzere geliştirilen bir vizyonu temsil ediyor. 2023'te Tayyip Erdoğan'ın üzerine gelecek, Türkiye'yi durdurmaya çalışacaklar. Batı'nın ürettiği FETÖ ve PKK gibi proje terör örgütleri, bunların siyasi, ekonomik ve sosyal uzantıları 6'lı masanın hizmetine koşularak, Türkiye'nin önünü kesmek için büyük uğraş vermektedirler.

Ne var ki, Türkiye son 20 yılda AK Parti iktidarında büyük değişimler geçirdi ve gelişmeler kaydetti. Sadece maddi ve teknik alanlarda yaşanan gelişmelerden bahsetmiyoruz, milletin dünyaya ve ülkeye bakış açısında da büyük bir değişim-dönüşüm gerçekleşti. Türk seçmeni, sanıldığı gibi sadece ekonomik sorunlara, evindeki maddi sıkıntılara dayanarak oy vermiyor; dünyanın gidişatına bakarak, ülkesinin geleceğine, ailesinin ve çocuklarının yarınını düşünerek yönetim-yönetici tercihinde bulunuyor, bulunacak. 2023 seçimlerinde bu gerçeği bir kez daha görme fırsatı bulacağız.

<p>Sırp askerleri tarafından 8 bin 372 kişinin acımasızca  katledildiği Srebrentisa katliamı Birleşm

Srebrenitsa Soykırımı BMGK'da

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!