• $13,4608
  • €15,3719
  • 787.128
  • 2085.76
31 Mart 2017 Cuma

16 Nisan, taleplerimizi dünyaya kabul ettirmek için önemli

Tayyip Erdoğan’ı denklem dışı bırakmak için aslında “Teknik nakavt” yolu seçilmişti. 17-25 Aralık Yargı darbesi girişimiyle tereyağından kıl çeker gibi Erdoğan’ın siyasi itibarı bitirilecek ve böylece Ortadoğu’da “İkinci İsrail”in önü açılacaktı.

Hikayenin devamını biliyoruz; siyasi komplolar, algı operasyonları, terör saldırıları birbirini izledi; Erdoğan’a karşı tarihin en kapsamlı propaganda savaşı başlatıldı; siyasi olarak Erdoğan’ı devre dışı bırakamayan küreselci çete, işi Erdoğan’ı fiziki olarak ortadan kaldırmaya kadar vardırdı.

Başarısız darbe girişimi sonrası, bölgeye dair planlanan hedeflerin farkında olan Erdoğan yeni tedbirler aldı; “Fırat Kalkanı” operasyonuyla, Irak ve Suriye’deki oyunu bozmaya çalıştı. Güney sınırlarımızdaki kuşatma, Fırat Kalkanı harekatıyla kısmen yarıldı. Küreselci çetenin taşeronu PKK ve FETÖ’nün tasfiyesi hız kazandı.

Şahit olduğumuz bütün bu kavga ve gürültünün sebebi Ortadoğu’da kurulmaya çalışılan “İkinci İsrail” devleti. Türkiye’nin toprak bütünlüğünü de tehdit eden bu projenin önünü tıkayan kişi ise Erdoğan. Birincisine Abdülhamid Han engeldi; onu devirerek, İsrail’in önü açıldı. İkinci İsrail’in önünü açmak için de Erdoğan engelini aşmaya çalışıyorlar.

Batı, Kürtlerin kaşına gözüne hayran değil; küreselci çete, PKK üzerinden Ortadoğu’da ikinci bir İsrail’in temelini attı, atıyor. Avrupa, Türkiye’ye rağmen bir terör örgütünü neden desteklesin? Türkiye ile işbirliği fırsatı varken, Batı neden PKK ile çalışsın? Avrupa Türkiye gibi bir devleti “düşman” görürken, neden PKK’yı “dost” görür oldu?

Bu sorular, PKK’nın 50 yıldır yeni Ortadoğu projesi kapsamında hazırlandığını bilmeyenler için elbette mantıksız. ABD’ye hükmeden güç önce PKK’yı, ardından da PKK’nın uzantısı örgütleri kurup büyüterek Ortadoğu’nun kalbinde operasyon yapabilecek kabiliyete ulaştı. Irak’ın çökertilmesinin ardından Suriye de aynı şekilde çökertildi. PKK/PYD ve diğer Kürt örgütleri ABD’nin desteğiyle bölgede doğan otorite boşluğunu hızla doldurarak devletleşmeye başladı.

Bu gidişatın önüne engel olarak dikilen, oyunu bozan tek isim ise Erdoğan. Devleti kurda kuşa yem etmeyeceği anlaşılınca var güçleriyle Erdoğan’ın üzerine gelmeye başladılar. Türkiye’deki diğer siyasi güçler ise “İkinci İsrail”in taşeronu konumunda. Erdoğan muhalifi -hatta düşmanı- PKK, FETÖ, HDP, CHP ve diğer siyasi unsurlar “İkinci İsrail”in hizmetinde.

Küreselci çete, Irak ve Suriye gibi Türkiye’yi de dağıtmaya çalışıyor. İkinci İsrail’i, Irak, Suriye ve Türkiye’nin yıkıntıları üzerine inşa ediyorlar. Bu gidişatı durdurmanın yolu 16 Nisan’da güçlü bir “Evet” çıkmasından geçiyor. Yoksa Batı başka türlü Türkiye’nin taleplerini kabule yanaşmaz. 16 Nisan’da güçlü bir Türkiye ortaya çıkmazsa ABD, Avrupa ve Rusya’ya taleplerimizi kabul ettirmek zorlaşır. Bu yüzden 16 Nisan, Türkiye’nin kaderini tayin edecek bir özellik taşıyor.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi