• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
14 Haziran 2023 Çarşamba

13 yıl sonra keşfettikleri rapor

Seçim yenilgisinin ardından CHP'de başlayan koltuk kavgası, bazı gazeteci ve siyasetçilerin, Kemal Kılıçdaroğlu'nu 2010'da Deniz Baykal'ın yerine taşıyan Silk Road Enstitüsü'nün 70 sayfalık o ünlü raporunu hatırlamasını sağladı.

Söz konusu raporu hazırlayan İsveç merkezli enstitü, aslında ABD derin devletinin yan kuruluşu olan John Hopkins Üniversitesi'yle birlikte çalışıyor.

Üç senaryonun çalışıldığı 2009 tarihli raporun tek hedefi Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP'nin başına geçirmekti. Diğer iki senaryo birinci seçeneği güçlendirmek için oluşturuldu.

Senaryoya göre amaç genel başkanlık koltuğuna geçirilecek olan Kılıçdaroğlu ile CHP politikalarını kökten değiştirmek ve Avrupa'nın CHP'yi desteklemesini sağlamaktı.

Peki CHP'nin değiştirilmesi öngörülen politikaları neydi? CHP'yi terör örgütü PKK'yla, onun Suriye kolu ve Amerikan himayesindeki YPG ile aynı çizgide hizalamaktı, şüphesiz. Zamanla bu gerçek açığa çıkmadı mı?

2009'da tarihli rapor, daha Deniz Baykal görevinin başındayken dışarı sızar ve "gündeme getirdiği yolsuzluk dosyalarıyla" parlatılan Kılıçdaroğlu (ki bu dosyaları kendisine temin eden de FETÖ'dür) istifaya mecbur bırakılan Baykal'ın koltuğuna yerleşir.

WikiLeaks belgelerinde de ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Deniz Baykal'ın CHP genel başkanlığından düşürülmesini hedefleyen, yerine ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçmesini amaçlayan yazışmaları yer almaktaydı. Bu da Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir Amerikan projesi ve istihbarat operasyonuyla CHP'nin başına getirildiğini açıkça göstermekte ve kanıtlamaktadır.

Şimdi bazı gazeteciler ve siyasetçiler -bu kez Kemal Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan uzaklaştırmak için- Silk Road Enstitüsü'nün raporunu çalışmaya başladıklarını duyurma gereği duyuyorlar.

Vay be, Amerika'yı keşfediyorlar!

13 yıl boyunca Kılıçdaroğlu'na yandaşlık yaptılar, Baykal'a kaset operasyonunun taşeronluğunu üstelenen FETÖ'yü alkışladılar, Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi terör örgütü PKK'yla ittifak içine sokmasını desteklediler; fakat şimdi birdenbire Kılıçdaroğlu'nun bir istihbarat operasyonuyla CHP'nin başına getirildiğini gösteren, bugüne kadar da yok saydıkları 13 yıl önceki bu raporu keşfediyorlar!

Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP'nin başına getiren Silk Road senaryosuna dün oyuncu yazılanların, bugün Kılıçdaroğlu'nu devirmek için yine aynı senaryoyu gündeme getirmeye çalışması tabii hiç mantıksız değil. Ne de olsa çalıştıkları, parçası oldukları bir senaryo bu!

Başka bir senaryo daha yoktur ki, gündüz gözüyle gerçekleşsin; bir başka bir rapor daha yoktur ki, bire bir hayat bulsun; evet, Silk Road Enstitüsü'nün raporu böyle bir rapordu.

Bunu 13 yıl önce bütün gazeteciler, siyasetçiler gördü. Bu konuda uyarı yapan Onur Öğmen gibi isimleri buharlaştırıp CHP'den sildiler. Şimdi hangi yüzle kalkıp Kılıçdaroğlu'nun Amerikan derin devletinin projesi olduğunu söylüyorlar? Bari ilk taşı, bu konuda günahsız olanınız atsın.

<p>Avrupa'nın en göden kış turizmi destinasyonu olan Palandöken Kayak Merkezi 2023-2024 kayak sezonu

Palandöken'de kış sezonu büyük bir coşkuyla açıldı

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı

Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal tercihini yaptı! İşte dev derbinin 11'leri...

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor