• $ 8,3465
  • € 9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Fotoşopsuz Ekrem, grand tuvalet Davutoğlu

Fırsatçılık da bir siyaset yapma biçimidir. Kimi tenezzül eder, kimi etmez. Kimi de mal bulmuş Mağribi gibi saldırır, hayatının fırsatıymış gibi. Sokağa çıkma yasağı kararının ardından önceki gece çarşıda pazarda oluşan görüntüleri fırsat bilen muhalefetin davranışı böyleydi.

Genelde saat 17:00’dan sonra kepenkleri indiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk kez gece yarısı sosyal medyadan heyecanlı mesajlar yayınlamaya başladı. Ona bakılırsa durum felaketti! CHP’li belediyeleri işaret ederek milletin hizmetinde olduklarını duyurdu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Kılıçdaroğlu gibi uyumuyordu. Alelacele fotoşopsuz, filtresiz, kötü ışıkla çekilmiş bir videoyla İstanbulluların karşısına çıktı. İmamoğlu, “sokağa çıkma yasağının aceleye getirildiğini ve kendisine haber verilmediği için de sabaha hangi önlemleri alacağını bilmediğini” ağlamaklı bir ifadeyle, olabildiğince etkili (!) bir şekilde anlattı. Her gün sokağa çıkma yasağı isteyen İBB Başkanı, yasak alındığında hiçbir hazırlığa sahip olmadığı için yakınıyordu.

Tabii, bırakalım “sokağa çıkma”ya yönelik bir hazırlık yapmayı, sabaha otobüs ve metro seferlerini tümden durdurarak sağlık çalışanlarının hastanelere ulaşmasında büyük bir soruna yol açtılar.

Önceki gece fırsata hazırlıklı olan tek kişi galiba Ahmet Davutoğlu’ydu. Fırsatın azı çoğu olmaz diyerek gece yarısı -büyük ihtimalle hanıma tutturduğu telefonla- çektirdiği videoyla grand tuvalet izleyicilerin karşısına çıkarak “hükümetin krizi yönetemediğini” duyurdu.

Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmeye başladığı günden beri hükümete elle tutulur tek bir somut eleştiri yöneltemeyen muhalefet için önceki gece tabii bulunmaz bir nimet oldu. Gecenin yıldızı şüphesiz Ekrem İmamoğlu ile Ahmet Davutoğlu’ydu. Onları Kemal Kılıçdaroğlu, Tuncay Özkan ve Gürsel Tekin izledi. İrili ufaklı bir sürü siyasetçi, aktivist ve öfkeli genç, sosyal medyada boy gösterip “hükümet istifa” etiketiyle açılan taga katkı sunmaya çalıştı.

Gecenin sonunda CHP’nin “sokağa çıkma yasağı” dayatmasının ne kadar anlamsız ve işlevsiz olduğu somut olarak test edilmiş oldu. Umalım ki, bazı bilim kurulu üyeleri de bu gerçeği anlamış olsun. Bundan sonraki süreçte hükümet önünü daha net görecektir. Mevcut önlemleri biraz daha disiplinle, belki ufak tefek ek tedbirlerle uygulamanın yeterli olacağı açıktır.

Kurtuluş Tayiz Diğer Yazıları

İzmir'deki 6.6 şiddetindeki depremin ürkütücü sesi ortaya çıktı

İzmir'deki 6.6 şiddetindeki depremin ürkütücü sesi ortaya çıktı

İzmir depremi: Spor dünyası tek yürek

İzmir depremi: Spor dünyası tek yürek

Mavi Balina-2020 Davet Tatbikatı başladı

Mavi Balina-2020 Davet Tatbikatı başladı

Altınkaya Barajı Gölü'nde korkutan görüntü

Altınkaya Barajı Gölü'nde korkutan görüntü