• $ 7,2679
  • € 8,6771
  • 478.018
  • 1041.58
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kozinoğlu’nun mektuplarındaki BND ajanı

CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili eleştirilerin gündemde olduğu bugünlerde rahmetli MİT’çi Kaşif Kozinoğlu’nun mektuplarını hatırladım. Söz konusu mektuplar Kaşif Kozinoğlu’nun da sonunu getirmişti.
Mektuplar medyaya sızdığında büyük ses getirmişti. O gürültü ve patırtının sebebi de büyük ihtimalle Kozinoğlu’nun Kılıçdaroğlu’yla alakalı ifşasını gözlerden kaçırmaktı. Suçlamalar, eleştiriler, tartışmalar arasında mektuplardaki Kemal Kılıçdaroğlu bölümü buhar olmuştu.
Meraklıları Kaşif Kozinoğlu’nun el yazılı mektuplarının kopyalarına bugün de internetten ulaşabilir. Ünlü MİT’çi, adı daha yeni yeni duyulmaya başlanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Alman gizli servisi BND ile görüştüğünü ve BND’nin, İstanbul Milletvekili Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına getirmeyi planladığını yazarak, Türkiye’yi uyarmaya çalıştı. Kozinoğlu’nun tutuklanmasının belki de asıl sebebi, bu konuda sahip olduğu bilgilerdi. Ünlü MİT’çinin konuşmayı hapiste de sürdürmesi sonunu getirdi; tuhaf bir “kalp krizi”yle hayatını yitirdi.
Kemal Bey’in yükselişi tam da Kozinoğlu’nun uyarmaya çalıştığı biçimde oldu. Kılıçdaroğlu, kaset kumpasıyla CHP’nin genel başkanlık koltuğuna geldi. CHP’nin ağır topları teşkilattan tek tek uzaklaştırıldı. Kılıçdaroğlu’nun etrafı FETÖ’yle bağlantılı isimlerle doldurularak tahkim edildi.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun yabancı gizli servislerce desteklenmesinin sebebi ise çok geçmeden ortaya çıktı. Gezi kalkışması ve 17-25 Aralık Yargı darbesi girişimiyle seçilmiş hükümeti hedef alan Batı destekli saldırılar kendini gösterdi. Kılıçdaroğlu kâh Gezi’ye çıktı, kâh Meclis’te tape okudu, kâh MİT TIR’larının önüne geçti.
Fakat CHP’nin de dahil olduğu bu kumpaslar dizisi zirvesine ulaştığı 15 Temmuz’da da sonuç vermedi.
Darbeye kalkışan FETÖ’cülerin Almanya’ya sığınmaları ise çok enterasan oldu. FETÖ’cü cumhuriyet savcıları, yargıçlar, polis şefleri, NATO’da görevli subaylar, örgüt imamları nedense ilk adres olarak Almanya’yı seçti. FETÖ’nün Almanya’dan himaye görmesi, Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik operasyonların arkasındaki yabancı parmağını da açığa çıkardı. Almanya veya BND denildiğinde NATO’dan bağımsız bir gücü anlamamak gerekiyor. Çok iç içe geçen Türkiye karşıtı yabancı bir güç merkezinden bahsediyoruz.
Almanya’nın FETÖ ve PKK’nın üssü haline gelmesi zaten çok şeyi açıklamaya yetiyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık koltuğuna geçmesiyle beraber CHP, Almanya’nın FETÖ ve PKK’dan sonra Türkiye’ye karşı kullandığı üçüncü bir enstrüman oldu.
Kemal Kılıçdaroğlu meselesini bir de rahmetli Kaşif Kozinoğlu’nun mektuplarından okumak gerekiyor. Kim bilir, belki de Kozinoğlu’nun sonunu getiren gerçekten Kılıçdaroğlu ifşaatlarıydı.

Beyrut'taki patlamaya ilişkin yeni görüntüler tüyler ürpertici

Beyrut'taki patlamaya ilişkin yeni görüntüler tüyler ürpertici

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne ziyaretçi yoğunluğu sürü

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne ziyaretçi yoğunluğu sürüyor

Apartman sakinleri tedirgin: Mezarlık duvarı her geçen gün binamı

Apartman sakinleri tedirgin: Mezarlık duvarı her geçen gün binamıza yaklaşıyor

Türkiye ile Cibuti arasında iş birliği mutabakatı imzalandı

Türkiye ile Cibuti arasında iş birliği mutabakatı imzalandı