• $9,5054
  • €11,0668
  • 549.259
  • 1519.25
28 Mayıs 2015 Perşembe

Aydın Doğan'ın ırkçı pop yazarı sizin babanız nereden geldi?

Batı Avrupa’daki benzeri Türk ve İslam düşmanı aşırı sağcılar ve neo-naziler ne yapıyorsa, Aydın Doğan’ın ajitatörü ırkçı pop yazar da aynısını yapıyor. Ahmet Kaya ve Hırant Dink’i linç ettirdikten sonra kendisine bedel ödetilmediği için şimdi de Türkiye’ye sığınmış Suriyeli mazlumlara karşı kışkırtma yapıyor. Kendisi de göçmen kökenli olan bu ırkçı pop yazar daha önceki kışkırtma suçlarından kuru bir özürle kurtulduğunu sanmakta ama halkın vicdanında çoktan mahkum oldu. Paris’te öğrenci olarak bulunduğu dönemden itibaren halka ve insanlığa karşı işlediği tüm suçlar kendisine bir bir hatırlatılacaktır.

Aydın Doğan ve ırkçı yazarı bu konuları sadece siyasal konular olarak göstermek istiyorlarsa yanılıyorlar. Irkçılık bir suçtur. İnsanları sığınmacılara karşı kışkırtmak bir insanlık suçudur. 1951 yılında imzalanan Cenevre Sözleşmesi’ne göre devletler bu suçu işleyenlere karşı cezai önlemler almak zorundadır.
Aydın Doğan’ın ırkçı yazarının ailesi Türkiye topraklarına tıpkı bugünkü Suriyeliler gibi komşu bir ülkeden gelmişti. Onları hiç kimse bugün kendisinin yaptığı gibi hedef göstermemişti. Annesi ve babası Bulgaristan’dan geldiklerinde bugün Suriyelileri nasıl bağrımıza basıyorsak onları da bağrımıza basmıştık. Aydın Doğan’ın ırkçı pop yazarı sakın ola ki ‘biz soydaşız, onlar Arap’ demesin, Türkiye’ye gelen çeşitli kimliklerden Suriyeliler Türkiye’deki Arapların, Kürtlerin, Türkmenlerin, Nusayrilerin ve Ermenilerin soydaşlarıdır. Kaldı ki Türkiye’ye Bulgaristan’dan gelenlere de Türk mü, Pomak mı, Roman mı oldukları sorulmamıştı bile.
Kendi annesi ve babası Bulgaristan’dan gelenin bugün Suriye’den gelenlere karşı ırkçılık taslaması nasıl bir duygudur? Avusturya’dan Almanya’ya yerleşen birinin dünyanın en tanınmış ırkçısı Adolf Hitler olmasıyla bunun bir ilgisi var mıdır? Sayın göçmen kökenli yazar bugün bu şiddetli göçmen düşmanlığını yaparken o saldırgan gücü ve tavan yapmış olan özgüveni nereden alıyor? Kendisini istihdam eden Aydın Doğan’dan mı? Yoksa kendisini bu memleketin sahibi ve ‘Beyaz Türk’ zanneden haddini bilmezlerden mi?
Aydın Doğan ve ekibine tekrar hatırlatıyorum. Bu memleketin sahibi değilsiniz. Ülkedeki tek asil ve asıl unsur olan Türkiye halkı bu memlekete sığınan Bulgaristanlılara olsun, Suriyelilere olsun, Yezidilere olsun, Ermenistan yurttaşı olup ülkemizde kaçak çalışanlara kadar bu topraklara yerleşen herkese kucak açmışken size ancak bunu minnettar olmak düşer.
Aydın Doğan’ın ırkçı pop yazarı Suriyelilerin okuma yazma oranı konusunda spekülasyonlar yaparak ucuz işgücü alanında doğacak rekabetten söz ediyor. Nedense ‘Türk-Kürt işçiler’ diye vurgulamak gereği hissettiği yerli işçileri Suriyelilere karşı kışkırtıyor. Halbuki bu yazar daha önceki yazılarında kendi öz annesinin de Türkiye’ye sığındığında okuma yazma bilmediğini itiraf etmişti. İnsana ‘Suriyelileri suçlayacağına sen kendi öz anneni, babanı, dedeni, nineni düşün’ demezler mi? Size aslını bilmezliğinizi acaba hangi üslupla anlatmak gerek? Yoksa şöyle mi?
Gelmişsiniz Bulgaristan’dan, yerleşmişsiniz Türkiye'nin en güzel kentine, okumuşsunuz en güzel mekteplerde, kazanmışsınız bu memlekette en güzel paracıkları, yok lazım şimdi sizden sonra gelip Türkiye’ye sığınan Müslümancıklara böyle davranmak, Kırcalili yazarım, popçum sizin ırkçılık neyinize ?
Sayın göçmen kökenli kışkırtıcı yazar bu güzel ve renkli Balkan ağzını da unutmak için kim bilir ne çok çaba göstermiştir…

<p>Navigasyonda araç yerine yaya yolunu açtı. Otomobili merdivende asılı kaldı.</p><p>İlginç olay, s

Navigasyon kazası!

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu