• $17,965
  • €18,3327
  • 1031.18
  • 2792.57
19 Kasım 2010 Cuma

Nasıl bir yaşam stratejisi?

Başarmanıza yardımcı olacak güç'...
Böyle yazıyordu Liverpool'un sahasındaki panoda...
Sonra kameraman tribünlerdeki mutlu ve gururlu adamı gösteriyordu. İki hafta önceydi, Torres'in fantastik golleriyle büyülenmiştim. Gerrard da ondan önceki maçta üç gol atarak hat-trick yapmıştı.

Yazıya böyle girdim ama dikkat, bu bir futbol yazısı değildir. Belki biraz hayat felsefesi denebilir.
Adı önemli değil, tribündeki adam için spiker, 'Liverpool'un futbol strateji direktörü' demişti.

Düşünün, futbol strateji direktörü.
Oysa saha kenarında teknik direktör de var.
Bugüne dek Ferguson'ı ve Manchester United'ı çok okuduk, dikkatle izledik.
Olaya nasıl çok uzun vadeli, nasıl çok boyutlu ve ne kadar farklı pencerelerden baktıklarını biliyoruz. Oradan bizi düşündüm. Türk futbolunu, benim takımım Beşiktaş'ı ve hayatı... Stratejileri, stratejik düşünmenin önemini...

SCHUSTER'İ HARCAMAYIN
Bu yıl Beşiktaş lige iyi başladı. Bir kere zihniyet değişti. Schuster çok iyi tercih, futbolcu transferleri de öyle. Takım iyi oynuyordu, insan sonuç ne olursa olsun göze hoş gelen futbol izlemek istiyor. Avrupa'da işler yolunda. Ama ligde ters gidiyor. Şahsen Schuster'in sitemlerine katılıyorum. Açık futbolu katleden bir anlayış hakim. Aşırı sert oynayıp, çağdışı futbol mantalitesini egemen kılan takımlar çoğaldı. Hakemler 'yıldızı' korumayı beceremedi. Defans ağırlıklı futbol ve yıldız söndüren tekmeler bizi geriye götürüyor. Total futbol iflasa yürüyor. Londra'da Hasan Arat'la karşılaşmıştım. Beşiktaş camiasının sevilen ismi... Schuster'e sahip çıkılmalı diyor. Arat, çok iyi bildiği İngiliz kültüründen örnekler vermişti. Bir gün derinlemesine analiz edeceğiz.

Bu yıl riske giren, stratejik hamleler yapan Başkan'a sesleniyorum, 'Sabret, Yıldırım Demirören sabret'


Oray'a İtirazım var
Sadece AKŞAM'ın değil, Türk basınının en iyi kalemlerinden biri, Oray Eğin. Son dönemde formda. Hakaret algılaması yaratan ifadelerden kaçtıkça daha da büyüyor. Fakat bugünkü yazısına katılmıyorum. Bayramda gazetelerin boş çıktığını söylemiş. Emeği geçen arkadaşlarım adına itiraz ediyorum. Kendisine de aktardım; AKŞAM, bayramda gerçek bir istisna oldu. Arife gününden başlayarak bayram boyunca, her zamanki gibi özel haberlerle dolu, farklı manşetler, ses getirecek röportajlar ve yeniliklerle okur karşısına çıktık. Stok haberlerle yol almadık. Bizim tirajımız da arttı, sadece ilk gün reel olarak 30 binin üzerinde satış fazlamız var. Emin Çölaşan-Bekir Coşkun röportajımız ses getirdi, çok beğenildi. Tam sayfa karikatürümüz takdir topladı. CNN Türk özel vurgularla adeta albüm yayınladı. Bayramda, dün dahil internette en çok alıntı yapılan haberler bizimdi.

Bayram stratejimiz bunu gerekli kılmıştı, çok güçlü gazete yaptık.
Sevgili Oray'a, AKŞAM'ı sadece internetten değil, basılı halinden de okutmanın bir yolunu bulmalıyım.

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor