• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
6 Haziran 2011 Pazartesi

CHP çok hırslandırmış

Seçimin en heyecanlı geçeceği ve kaderinin belirleneceği yerdeyiz: İstanbul Kazlıçeşme. Kolay değil 85 vekil çıkaracak büyük metropol.
CHP'den 24 saat sonra bu kez iktidar partisi aynı meydanda.
Başbakan'ın Basın Danışmanı Lütfullah Göktaş, bir gün önce aramıştı, 'Mitingi beraber izleyelim' diye davet ettiler.
Buluşma noktası Yenikapı'ydı.
Vardığımızda saat 16.00'ydı. Mitinge iki saat kalmıştı.
İSKİ tesislerinde eğitimli köpekler bomba araması yapıyordu. Birkaç kare fotoğraf çektim. Helikopter pistinin hemen yanında otobüsler hazır tutuluyordu. Yabancı gazeteci bir ekip de bizimle birlikte gölgede Başbakan'ın gelmesini bekliyordu.
Görevliler lokum ikramı yaptılar.
Bu arada CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan cep telefonlarına, 'AKP Kazlıçeşme'yi doldurabilmek için devlet olanaklarıyla yandaş taşıyor. İETT ve İDO'dan fotoğraf çekin' mesajı gönderiliyordu.
Ana muhalefet, kıyaslama yapılacağı için alarmdaydı. Siyasette İstanbul ve Kazlıçeşme üzerinden rekabet kızışıyor.
CHP bir gün önce miting yapmış ve çok iyi kalabalık toplamıştı. İktidar kanadı da 'CHP mitinginde' '1 milyon kişi vardı', 'CHP
rekor kırdı' haberleri karşısında çok hırslanmış, çok motive olmuş.
Biz üç gazeteciydik, üç yayın yönetmeni. Saat 17.30'da Emine Hanım ve kızları geldi. Üsküdar İlçe Başkanlığı'nın otobüsü aileyi getirmişti. Başbakan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan da otobüsteydi.
Vakit vardı, uzun uzun sohbet ettik.
O sırada Sakarya mitingi bitmişti.
18.20'de Başbakan ayrı bir helikopterle  miting alanının yanındaki stada indi. Danışmanlar da Zorlu Air helikopteriyle Yenikapı'ya. Hemen harekete geçildi.
Erdoğan, sürpriz yapıp bir vatandaşın midibüsüyle, bizler de konvoy halinde 5 dakika sonra alana geldik. Olağanüstü bir gün yaşandığı daha girişten belli oluyordu. Küçük arabalar kumanya ve su dağıtıyordu. İlk önce Bülent Arınç'la karşılaştık, yüzü gülüyordu, 'Manzara güzel' dedi.
Erdoğan önde, biz arkada kürsünün arkasına geçildi. Kadir Topbaş ve ailesi de oradaydı, İl Başkanı Babuşcu da...
Erdoğan hemen platforma çıktı. Partinin son reklam filminin şarkısı çalındı, bütün meydan koro oldu. Bu kısım görkemliydi, etkileyiciydi.
Yenikapı'da kampanyayı yürüten Erol Olçak ve 'Aynı' şarkısının söz yazarı Özhan Eren de vardı. Hikayesini de anlattılar bize.

BİLAL ERDOĞAN'DAN '1 MİLYON CHP'Lİ' TEPKİSİ
Emine Hanım meydanı ilk gördüğünde, 'Çok güzel' tepkisi verdi. Yanında torunları da vardı, kucağına alıp kalabalığı gösterdi.
Bilal Erdoğan'a sordum, 'Düne bir milyon yazanlar utansın' dedi. Konuşma başlayınca Emine Hanım ve Erdoğan Ailesi'nin kızları meydana inip, konuşmayı kalabalığın arasından izlediler.
Miting alanında da bazı gazete yöneticisi arkadaşlar vardı. Herkese CHP ile Kazlıçeşme kıyaslaması soruluyordu.
Ben İl Başkanı Babuşcu'nun fikrini almak istedim, en iyi onun bilmesi gerekir.
22 Temmuz'u egale ettiklerini söyledi.
Başbakan'ın danışmanı Mücahit Arslan ise 'CHP kaç kişi topladıysa burada yüzde 50 fazlası var' iddiasındaydı.
Hüseyin Besli de helikopterden bakmış,
22 Temmuz'la aynı olduğunu düşünüyor.
Başbakan konuşurken biz de arka tarafta hem kendisini dinliyor, hem etrafı gözlüyorduk. Milli Eğitim Bakanı Çubukçu yanımıza geldi. Mustafa Karaalioğlu 'Üst üste 3'üncü seçimi kazanıyorsunuz. AK Parti yüzde 43'ü öpüp başına koysun' deyince Bakan 'Nedenmiş' diye tepki gösterdi, daha yüksek bir oy oranı beklediklerini söyledi.

CUMHURBAŞKANI'NIN OĞLU KAZLIÇEŞME MİTİNGİNDE
Başbakan, konuşmasını 'Günümüz kutlu olsun' diye bitirdi. Bu arada sürpriz bir isimle karşılaştım. Cumhurbaşkanı Gül'ün oğlu Mehmet Emre Gül geldi. Platformun arkasına çıktı, Erdoğan'ı bekledi.
Miting başladığı gibi 'Aynı' şarkısıyla bitti. Erdoğan çok memnun ve mutlu görünüyordu. Ayrılırken ayaküstü konuştuk, 'İşte, az kaldı' dedi. Kurmaylarına teşekkür etti. Mitingi çok başarılı bulduğu belliydi.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak