• $9,5035
  • €11,0533
  • 549.011
  • 1519.25
24 Mayıs 2013 Cuma

İşte Türkiye'nin beklediği fotoğraf

Başbakan’la birlikte ABD’de bulunan ve 3 Temmuz sürecinde sıkıntılar yaşayan Nihat Özdemir, Serdal Adalı ve Yıldırım Demirören’in mesajı çok önemliydi: İşte Türkiye’nin beklediği fotoğraf bu

Bu fotoğrafı ABD’de geçen hafta çektim. Washington’dayız. Başbakan Erdoğan’ın incelemelerde bulunduğu Türk Kültür ve Medeniyeti Merkezi ve cami inşaatında. Tören az önce bitmişti. Başbakan ayrılmıştı. Bir F.Bahçeli işadamı, Nihat Özdemir’in yanına geldi ve “Başkanım hatıra olsun, bir fotoğraf çektirebilir miyiz?” diye rica etti. Özdemir işadamını kırmadı. Sonra “Gel bir fotoğraf da Yıldırım Başkan’la çektirelim” dedi. Demirören de hemen yanında bulunan Serdal Adalı’yı davet etti. 
İşadamı cep telefonunu arkadaşına verdi ve bu anı ölümsüzleştirmek istedi. O anda ben de “Bir dakika!” dedim, bana baktılar, bir kare de ben çektim. Önce kısa süre şaşkınlık oldu. Tam o anda Yıldırım Demirören gülümsedi, “İşte Türkiye’nin beklediği fotoğraf” dedi ve ekledi, “İsmail yakaladı.”

ETKİLİ İSİMLER ÖZDEMİR VE ADALI...
O kareye bir kere daha bakalım. Fenerbahçeli ünlü işadamlarından Nihat Özdemir. Uzun dönem kulüpte en üst düzey yöneticilik yaptı. Başkan Aziz Yıldırım başta olmak üzere yönetimle çok yakın ilişkileri var. Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören... Bir önceki dönem Beşiktaş’ın başkanlığını yaptı. Ve Serdal Adalı, Demirören döneminin en etkili ismi. Beşiktaş camiasında çok seviliyor.  3 Temmuz sürecinde cezaevinde yattı. O dönemden bu yana Demirören’le aralarının bozulduğu konuşuluyordu. Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı’nı yürütüyor. 

ADALI DÜN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Bugünlerde yaklaşan Beşiktaş Kongresi’nde Fikret Orman’a karşı adaylığını açıkladı.  Onu yakından tanıyanlar çok uzun yıllardır böyle bir hayali olduğunu biliyorlar. Camiadan baskı görüyor. İddialı bir kişi olduğu için Kartal’ın aradığı kan olduğuna inanan çok insan var. 
Yıldırım Demirören’in tam o fotoğraf çektirilirken bana söylediği “işte Türkiye’nin beklediği fotoğraf” cümlesinin arka planında ne yattığını ve hangi duyguyu yansıttığını önümüzdeki günlerde görebiliriz.

BİZİ HEYECANLI GÜNLER BEKLİYOR...
Demirören’le Orman arasında esen soğuk rüzgârları da göz önüne alınca o sözler sanki daha bir anlam kazanıyor. Futbol camiası, iki kupayı da sahibine teslim etti. Şimdi gözünü kulağını bir yanda transfer savaşlarına, diğer yandan kongre telaşına çevirmiş durumda. Heyecanlı günler. Bakalım neler göreceğiz...

<p> </p>

CHP-HDP ortaklığı... Çatlak kapıda mı?

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu