• $15,941
  • €17,0385
  • 950.523
  • 2380.9
8 Aralık 2011 Perşembe

Futbolun yasası veto edilemiyor

Gün boyu yağan sağanak yağmur ve felç olan İstanbul trafiği...  
Seyrantepe'de şov başlarken hayatın durduğu dakikalar.
Hakkıyla yapılan hücum presi özlemişiz.
5, 9, 10 ve 15'inci dakikalarda gol 'geliyorum' diyordu.
Eboue'nin sakin ve becerikli ayakları perdeyi araladı. Bakmayın ikinci golün Bilica'nın hatasından gelmesine. Çoktan iki, üç hatta dört olurdu. İlk yarı adeta tek kale oynandı.
Fener'in ilk atağı 53'te direkte patlayan Stoch'un şutuydu.
Stoch'un girmesi ne kadar doğruysa Emre'nin çıkarılması yanlıştı. İki top kaybına rağmen çok istekli ve hırslı oynuyordu çünkü. Baroni'yle paslaşmaları da iyiydi.
İkinci yarı tam tersi görüntüyle başladı.
Ama Fener bastırırken arka alanda derin boşluklar bırakıyor, kontratak için sarı kırmızılılara gün doğuyordu. 59'da pekala 3. gol gelebilirdi. Hele sağdan bindirme yapan Emre Çolak'ı daha çok topla buluştursa, Galatasaray hayal bile edemediği skora ulaşırdı. Çolak demişken; maçın gerçek kahramanıydı. Fatih Hoca, UEFA şampiyonluğu günlerindeki gibi bir Emre'ye kavuşmuş.

Fatih Terim'in yeni Emre'si

Üçüncü gol, Fener'in daha iyi oynadığı anlarda tesadüfen ağlarla buluştu. Ama bu bir şeyi değiştirmezdi.
Dünkü derbi, taraftarıyla ve teknik ekibiyle, yönetimiyle futbolcusuyla kenetlenen ve daha çok isteyenin hak ederek kazandığı bir maç oldu. Arena'da sarı kırmızılı şölen vardı.
Bu, Galatasaraylılar için uzun zamandır bekledikleri bir zaferdi.
O şartlarda bu maçtan başka bir sonuç çıkması imkansızdı.
Hasan Cemal'le Fatih Altaylı'yla karşılaştım, yüzlerinde adeta gülücükler açmıştı, biz Murat Ülker'le konuşurken Mehmet Ali Birand geldi, 'nihayet nihayet' derken gözlerindeki coşku okunuyordu. Dedim ya, bunu çok beklediler.
Maç başlamadan, hayatını kaybeden efsanevi futbolcu Socrates için saygı duruşunda bulunuldu. O bana 2 bin yıl öncesinin felsefecisi Sokrates'i hatırlattı. 'Güçlük, dostlarım ölümden kaçınmak değil, haksızlıktan kaçınmaktır. Çünkü o ölümden daha hızlı koşar. Sizin istediğiniz gibi yaşamaktansa, kendim gibi ölmeyi tercih ederim' demiştir.
Dün sahada hak eden kazandı, sarı-lacivertliler şike-veto-Metris fırtınasını düşünüp Sokrates savunması yapmalıydı. Olmadı. G.Saray övgüyü hak etti.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor