• $13,4601
  • €15,2404
  • 796.76
  • 1910.29
17 Şubat 2013 Pazar

Fernandes hastalığı

İnönü'de dün gece adeta dejavu yaşandı. Kendi sahandasın, öndesin, rakip 10 kişi oynuyor ve gol yiyorsun, iki puan bırakıyorsun. 
Ama şaşırdık mı? Hayır.
Taraftar da takım da havasındaydı aslında. Tribünler de önemli oranda doluydu. 
Galatasaray ve Fenerbahçe'nin devre arası pahalı transfer atağına kayıtsız kalmayan yönetim Niang'ı kadrosuna katarak sezon başındaki hikayeyi değiştirmeye karar vermişti. Feda ve amatörizm yerine sefa ve profesyonelizm gelmişti. 
Menemen yerine sucuklu yumurta dönemine geçilmişti. 
Niang 80 dakika sahada 'yetenekli ama güçsüz bir futbolcunun' nasıl oynayacağını gösterdi. Samet Aybaba da çaresizliğin...
Niang'ın eğer kondisyonu iyi olsaydı dün en az iki golü garantiydi. Ama hep düştü, hep zayıf vurdu.

SON VURUŞLAR KÖTÜ

Fernandes iki haftadır daha iyi oynuyor. Oyuna katılım gösteriyor, doğru. Ama bu takımın büyük handikapı haline gelmiş durumda. Topu ayağına alan herkes onu arıyor. Oyunu hem yavaşlatıyor, ayağında top tutuyor, hem de futbol zekasını öldürüyor. Holosko bile aynı hastalıktan muzdarip. Ayrıca Fernandes, çok kötü korner kullanıyor.  
Beşiktaş aslında istekli ve hırslı oynuyor. Dar alanda kısa paslaşmaları iyi yapıyor. Ne var ki; son vuruşlarda kötü. Yaratıcılık ve sürat yok. 
Hakem kırmızı kartta haklıydı. İkincisini verebilse şaşırırdık. İstanbul'da hep aynı şey. İlk bölümlerde inisiyatifi hep üç büyükler lehine kullanıyorlar, haklı bile olsa rakip 10 kişi kalınca, bu kez aslan kesiliyorlar. İstanbul takımlarını ezmeye başlıyorlar. Ucuz kahramanlık. 

BÜYÜK HOCA ÇÖZER

Son on dakikaya girildiğinde stres testi başlamıştı. Takımda panik havası. İkinciyi atamayınca, golü yersin. Hoş, Beşiktaş ikinciyi atsa bile iki tane yer ama, neyse. Samet Aybaba, sürekli geri oynayan oyuncularına kızıyordu son bölümde. Adeta kırmızı pazartesi gibi cinayetin geleceğini herkes gibi o da görüyordu. Ama sorumluluk tamamen Samet Hoca'nın... Büyük krizleri büyük teknik direktörler çözer. Bu krizi çözmek de kesinlikle onun işi...
Sonuçta sadece 90 dakika değil, maçtan bir saat önce başlayan tezahüratla takımı destekleyen İnönü'deki taraftar yine hüsranla ayrıldı.
Bir Anadolu takımının, Gaziantep'in yedek kadrosunda üç yabancı oyuncu barındırmasını ise sporseverlerin yorumuna bırakıyorum. Çok zengin milletiz ya...

<p>Ezgi Aşık soruyor, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik yanıtlıyor</p><p><

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor