• $13,6091
  • €15,1974
  • 785.829
  • 1997.69
2 Şubat 2013 Cumartesi

Beşiktaş sihrini arıyor

Buz gibi bir hava vardı dün İstanbul'da. Dolmabahçe'de sert rüzgarlar esiyordu. Devre arası transferlerine rağmen tribünler yer yer boş kalmıştı. Çok koşan, sürprize açık bir takım vardı Kartal'ın rakibi olarak. Diğer büyüklere kök söktürmüş, çok can yakmıştı. 

Beşiktaş 'uğur olsun diye' kırmızı formayla sahadaydı. Almeida ilk 11'deydi. Hava topları yine onda toplanıyordu. Galatasaray maçında ne kadar aksamıştı o formül. Ne şanssızlık, sakatlandı ve erken çıktı.

Niang değil Dentinho 18 kişilik kadrodaydı. 

Beşiktaş bir sihir arıyor, bir başarı öyküsü... Mutlu bir aşk hikayesi... Kırık değil. 

Yönetimin acilen tribünlere de el atması gerek. Camiayı kenetleyecek adımlara ihtiyaç var. Bir coşku lazım Çarşı'ya... Belki bir jest. 

Karabük iyi takım, çok koşuyor, mücadele ediyor. İlk 13 dakikada üç pozisyon buldular, rahatlıkla öne geçebilirlerdi. Beşiktaş'tan hızlı oynuyorlar. Bir kere daha uyaralım, Beşiktaş oyunu hiç süratlendiremiyor. 

CİDDİYETSİZLİK!.. 

Bazen acele ediyor ama özellikle son vuruşta, sonuç alıcı hamlelerde yavaş. Takımın 'futbol zekası düşük' 

Fernandes-Toraman ortak yapımı ilk gol çalışılmış, iyi hazırlanılmış bir serbest projesiydi. Fernandes onun dışında formsuzdu yine. Tıpkı Arena'daki gibi çok fazla top kaybetti. Köşe vuruşları bile başarısızdı. Beşiktaş'ın gençleri çok mücadele ediyor, topa müdahaleleri korkusuz, bu takımın şansı. Ama tecrübesizlikleri pozisyon üretimindeki kısırlığa neden oluyor. 

Bu sezonun en iyi ismi Holosko. Gerçekten yüreğiyle oynuyor. Hele 36'da rakibinin sağından atıp solundan geçişi ve enfes bir orta yapışı vardı ki... Abartmış olmayalım ama Sarı Fırtına'yı hatırlattı. 

Kartal'ın bir derdi de başta Fernandes olmak üzere ayakta çok top tutmaları. Aybaba'nın çare üretmesi şart.

2-0'dan ve rakibin on kişi kalmasından sonra 'şov zamanı'ydı. Tarih yine tekerrür etti. Büyük takımlar öne geçtikten sonra kolay gol yemez. Kont-rol duygusuna sahiptirler, psikolojik üstünlüğü kullanırlar. 

Rakip üstüne geldikçe farkı açarsın. Oysa Beşiktaş yine şaşırtmadı. İki gol birden yedi. Hakem kötüydü ama hiç bahsetmeye gerek yok. Asıl hikaye o değil 10 kişiyi 2 farktan yenememek...

Sonuç mu? Beceriksizlik değil, ciddiyetsizlik. Kesinlikle yönetim zafiyeti.

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları

dünyanın en zor testi olduğu iddia edilen dikkat testi! Sosyal medyayı salladı

Limonu mikrodalgada 20 saniye ısıtırsanız... Bakın nasıl bir etkisi var