• $13,5418
  • €15,3492
  • 788.738
  • 1979.83
17 Aralık 2012 Pazartesi

Arena'da serbest düşüş!

İlk yarının en önemli maçı, sezonun iki üç finalinden biriydi.
Galatasaray 2 serbest vuruşla kazandı ama bariz üstünlük kuramadan.
Sarı kırmızılılar daha istekli ve hırslıydı; sarı lacivertliler ise daha iyi top yapıyordu ama yavaş oynuyordu.
Baskı altında soğukkanlılıklarını koruyabildiler. Aykut, önceliğini sakin kalabilmek üzerine kurmuş.
Unuttuğu, gol atmak için daha çok hücuma çıkmak ve ileride çoğalabilmek gerektiğiydi. Orta sahada ayağa oynayan Fenerbahçe, kafayı kaldırabilse, süratli davranabilse maçtan istediği puan veya puanları çıkarabilirdi.
Stat görülmeye değerdi. Renk cümbüşüydü.
Ali Koç, Nihat Özbağı, Abdullah Kiğılı ve Nihat Özdemir, Başkan Ünal Aysal'ın locasındaydı. 20 dakika kala soyunma odasına gidip takımlarına moral verdiler. Saracoğlu'nu inşa eden Özbağı'ya sordum, 'Arena daha iyi. Bu gerçek. Ama biz kendi imkanlarımızla yaptık. Onlarınki içgüveysi gibi. Oysa büyük camia, hiç ihtiyaçları yoktu' dedi.
Özdemir, 'beraberlik iyi sonuç olur' dileğinde bulundu, Özbağı ise 2-1 kazanacakları inancındaydı. Skoru bildi ama ters taraftan.
BASKET KOÇU TERİM
Mesut Yılmaz, Abdurrahim Albayrak'ın locasındaydı. Dışarıda Abdullah Avcı ve Tugay Kerimoğlu'nu, sanatçı Nihat Doğan'ı da gördüm. İlgi yoğundu.
Teknik direktörlere baktım, maç boyu. Skora etkileri mutlak. Terim takım elbiseli, Aykut eşofmanlıydı. İkisi de sürekli ayaktaydı. Terim heyecanlı ve atak, Aykut sakin ve durgundu. İlk vuruş yapılmak üzereyken Eboue dua ediyordu. Ev sahibi daha atak başladı. Topa daha çok basıyorlardı. Altıncı dakikada direkten dönen top, oyunun gidişatının işareti gibiydi. Fener'in, pardon Galatasaray'ın attığı golden sonra oyuna denge geldi. Fener daha çok çıkmaya başladı.
KALDIRIM MÜHENDİSİ
Dakika 23'te Hasan Ali'nin 'Kaldırım mühendisliği' beraberliği getirdi. Galatasaray yeniden canlandı. Türk futbolunun hastalığı bu. Golü atan çekilir. Skoru korumayı da beceremezler. Hamit Altıntop müthiş oyuncu. Futbol zihniyeti ve zekası farklı. Bence maçın adamı. Selçuk'un frikik vuruşunun gol olacağını bütün stat biliyordu. 52 bin kişinin cep telefonu kameraları çekimdeydi. Oğuz Çarmıklı'ya döndüm 'gol olur' dedim. Kendimi özel hissetmedim çünkü herkes Rıdvan'dı.
Fatih Terim futbol teknik direktöründen çok basketbol koçu gibi oyuna müdahale ediyor. 90 dakika bunun örnekleriyle doluydu. Yer yer oyuncularına kızdı, yer yer hakeme tepki gösterdi. Ani ataklarda topun nereye atılacağını bile o yönlendirdi. Şovunu da yapmayı hiç ihmal etmedi.
Hasan Şaş dakika 75'te kulübeden çıktı, tribünleri coşturmaya çalıştı. Ses, bırakın desibel rekoru kırmayı, motivasyon sağlamaktan bile uzaktı.
ŞİKE HAKİMİ ARENA'DA
Hakem vasattı. Hani eyyamcı dedikleri türden. Oyunu hızlandırabilirdi.
Arena'nın sürpriz misafirlerine gelince...
Şike davasına bakan mahkemenin başkanı Mehmet Ekinci. Yanında da ünlü savcı Fikret Seçen. İki Fenerli uzakta, sessiz sedasız maçı izledi. Takımları gol atınca çaktırmadan sevindiler ama stattan hüzünlü ayrıldılar.

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı