• $28,9552
  • €31,2606
  • 1890.64
  • 7978.82
18 Ağustos 2023 Cuma

“Ne eksik ne fazla biz Türkiye'yiz”

1

Ak Partimizin kuruluş yıldönümü münasebetiyle Youtube'da, kuruculardan berisi sıfatıyla R. Tayyip Erdoğan'ın dillendirdiği kuruluş bildirgesini dinledim.

22 yıl geriye giderek, söz konusu metnin oluşmasında birinci dereceden emeği olan birisi olarak hem gururlandım hem hüzünlendim; bir şey gelip gırtlağıma dayandı, kirpiklerim hızla inip kalktı...

Bu vesileyle, bir kez daha gördüm ve anladım ki siyasette gerçekçi olmak, samimi olmak, açık sözlü olmak, sahici olmak altın kıymetinde değerlermiş.

Bizler, Ak Parti'nin tüm kurucu unsurları bu değerlere layıkıyla sadık kalmışız ki, Ak Parti 21 yıldır halkın teveccühü sayesinde iktidarını sürdürüyor.

Umuyor ve dua ediyorum ki; çok daha uzun yıllar Ak Parti yeniden ve yeniden vizyon tazeleyerek varlığını sürdürür 'Türkiye biziz' diyenlere hizmet etmeye, Türkiye'yi dünya ölçeğinde merkezi konuma sahip bir ülke kılmaya devam eder...

2

Ak Parti'nin kuruluş yıldönümü dendiğinde, bilabedel, kuruluştaki tüm organizasyonları gerçekleştiren, can dostum, güzel insan, imanına ve asaletine şahitlik ettiğim, 15 Temmuz şehidi rahmetli Erol Olçak'ı anmazsak insanlığımızın gereğini yapmamış oluruz.

Ruhaniyetin önünde saygıyla eğiliyorum, aziz dostum...

3

Bu vesileyle, dünün ve bugünün Ak Partililerine iki kavramı hatırlatmak isterim; 'vefa' ve 'tarihsellik'...

Kalın sağlıcakla...

100 YIL ÖNCE

"Yaşasın Cumhuriyet! Meclis-i Mebusan'da alkışlarla kabul, hariçte toplarla tesit ederek ilan ettiğimiz cumhuriyetin yaşamasını sahihten istiyor muyuz? İstiyorsak her şeyden evvel şunu bilmeliyiz ki cumhuriyet alkış ile, dua ile, şenlik ve şehr-i ayin ile yaşamaz. Onu yaşatmak ister. Cumhuriyet, ancak hüsn-i idare ile, cumhuriyet layık olmakla yaşar. Cumhuriyet bir tılsım değildir. Millet Meclisi'nde bir afsun yapıldı, bundan sonra her iş kendiliğinden düzelecek, her derdin çaresi kendiliğinden bulunacak değildir. İşler biz düzeltirsek düzelecek, dertler biz çaresini bulursak ortadan kalkacaktır."

(Hüseyin Cahit, Tanin Gazetesi, 31 Ekim 1923)

<p></p><p>Azerbaycan Sismolojik Hizmet Merkezinden yapılan açıklamada yerel saatle 08.16'da meydana

Azerbaycan'da 5.6 şiddetinde deprem!

Ustasından çay tarifi! Meğer yıllardır yanlış demliyormuşuz…

HADO sporu, ilgi odağı haline geldi! Artırılmış gerçeklik oyunu

Samsun'da UMKE bölge tatbikatı yapıldı! Film sahnelerini aratmayan görüntüler ortaya çıktı