• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Temmuz 2016 Perşembe

“Galip medeniyetin (!) çocukları olarak…”

(!): ‘Medeniyet’ kelimesini cümlenin klasik yapısı nedeniyle mecburen kullandım.

1

Cumartesi günü, Es Medya mensupları olarak yapılan toplantıda da söylediğim gibi;

Ben eskiden, nedenini ve niçinini anlayamadığım; nasılını izah edemediğim durumlarda; “Biz ki mağlup olmuş medeniyetin çocuklarıyız”, “Mağlup olmuş medeniyetin çocukları olarak bizler…” şeklinde cümle kurarak konuşmalarıma, sohbete başlıyordum.

Artık, 15 Temmuz’dan sonra böyle bir cümle kurmayacağım, Allah’a şükür. Çünkü 15 Temmuz 2016 itibariyle ‘mağlup olmuş’luk dönemini kapattık.

2

15 Temmuz 2016 büyük bir zaferdir.

15 Temmuz, millet olarak, bizim 2-3 yüzyıldan bu yana elde ettiğimiz tek galibiyettir. Okurlar, haklı olarak, yukarıdaki cümleyi okuyunca; ‘Sakarya, Çanakkale, Kut’ül Amare vs.’ ne oldu diye sorabilir.

Net olarak söylemeliyim ki 15 Temmuz, söz konusu bu zaferlerden daha büyük öneme haizdir.

Şöyle ki; Fransız İhtilali’nin ardından, Protestanlığın açtığı alanda gelişen Aydınlanmacı Batı Medeniyeti, yedeğine teknolojik üstünlüğü de alarak, bütün dünya ile birlikte Müslüman coğrafyaları işgal etmiş ve Müslüman zihinleri teslim alarak ‘ilerlemeci’ hapsinde ömür boyu yatmaya mahkum etmişti. Bütün dünya Batı karşısında zihnen ve fikren mağlup olmuştu. Bu nedenle, zihni ve fikri yenilmişlik açısından söz konusu savaşlar öncesi durum ne ise savaşlardan sonrada aynı idi. Öyle ki Cumhuriyet yönetimi bu yenilmişliği öylesine içselleştirmiştir ki, bunu devletin ideolojisi haline getirdi.

3

Oysa şimdi. 15 Temmuz’da bu millet, sadece içerdeki darbeci unsurları püskürtmedi. Darbecileri ve darbeci zihni yetiştirip üzerimize salan Batı Medeniyeti’ni mağlup etti. Dedi ki; “Artık senin medeniyetinin ehlileştirilmiş mensubu olmayı bırakıyorum… artık boynuma taktığın ilerlemeci prangasını çıkarıyorum… senin acımasız değerlerini reddediyorum… senin dünya için ön gördüğün tek tip insan ve tek din anlayışını reddediyorum... seni istemiyorum… ben İslam’ın, ben tarihimin aziz iklimine dönüyorum”

İşte zafer budur.

İşte galibiyet budur.

Kutlu olsun, hayırlı olsun.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!