• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
6 Ağustos 2015 Perşembe

Bravo Kemalist Devrim’e

1

Kim ne derse desin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla filizlenen, devam eden tek parti uygulamalarıyla palazlanıp gelişen Kemalist Devrim başarılı olmuştur.
Kemalist Devrim Türkiye’de öyle bir nesil yetiştirmiştir ki; bu nesil bu topraklara ait yerli değer olarak ne varsa onun karşısında olmuş ve onunla çatışmıştır. Bu topraklarda yaşamış medeniyetin bütün unsurlarını yok etmeye çalışmıştır. Özellikle ve hasseten İslam’ı hedef tahtasına koymuş, ‘gericilikle ve irticayla mücadele’ başlığı altında her fırsatta dine saldırmış, dinin hiçbir unsurunun görünür alanda yaşamasına fırsat vermemiştir.
2
Neredeyse 70 yıl, doğrudan veya dolaylı olarak Türkiye’yi yönetmiş bu Kemalist zihniyet, nihayet AK Parti iktidarıyla yönetme, yön verme gücünü nispeten elinden kaçırınca, bütün kutsalları çiğneyerek, pervasızca, açıkça, hiçbir tedbir almaya ihtiyaç duymadan AK Parti’ye O’nun yöneticilerine, mensuplarına, taraftarlarına karşı hücuma geçmişlerdir.
Eski güçlerini kaybetmelerine neden olan AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığı ve öfkesi öylesine gözlerini karartmıştır ki, ülkenin bütünlüğü, devletin bağımsızlığı, insanların hayatı bile onları bu karanlık dehlizden çıkarmaya yetmemektedir.
Din düşmanlığı; iktidarı temsil edenler ve ülkeyi koruyanlar dindar ise, niceliğine ve niteliğine bakmadan devleti ortadan kaldırmak isteyen saldırganların yanında yer almalarını bile mümkün kılmaktadır.
Ve bugün, sırf AK Parti iktidarda diye, Kemalist Devrim’in çocukları; Türkiye’ye karşı amansızca, alçakça, hunharca bir saldırıya girişmiş PKK’nın safına düşmekte bir beis görmüyorlar.
3
“Şu sıralar söylenecek en anlamsız sözün –niyet ne olursa olsun- silah kullanan tarafları eşitleyen, saldıranla saldırılanı, haklıyla haksızı, meşru olanla meşru olmayanı aynı kefeye koyan, dolayısıyla suçluyu gizleyen ‘silahlar sussun’ cümlesi olduğunu bir an önce görsek iyi olur” diyor Gülay Göktürk iyi niyetle.
Ancak kendilerini aydın diye tesmiye eden bir grup var ki onlar bırakın eşitlemeyi; ”çözüm sürecinin başlamasında da sonlandırılmasında da yegâne sebep ve dayanağın iktidar partisini vesayet altına almış bir kişinin şahsi hesap ve hevesleri olduğu anlaşılıyor” diye bir bildiri yayımlayarak, içinde bulunduğumuz kaos ve çatışmanın bütün suçunu Erdoğan’a yükleyerek, PKK’yı temize çıkarmakla meşguller.
4
Kemalist Devrim’in bir başka militanı AK Parti düşmanlığının ve din karşıtlığının sembol isimlerinden Ertuğrul Özkök ise, tam da bu sırada, Türkiye’nin ABD ile birlikte yürüttüğü ‘eğit-donat’ kapsamındaki kişilerin El-Nusra tarafından kaçırılması üzerinden AK Parti’yi (dolayısıyla iktidarı) yıpratmakta, etkisizleştirmekte bir sakınca görmüyor. AK Parti iktidarı ülkenin varlığını ve bütünlüğünü korumak için, içeride ve dışarıda terörist gruplarla bir ölüm kalım mücadelesine girişmiş; hiç umurunda değil.

DEVAMI YARIN

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!