• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
3 Temmuz 2019 Çarşamba

Not defteri, kalem ve uzay yürüyüşü şart!..

Ellerini ovuşturuyorlardı.

G 20 zirvesinde “S-400, F35” konularında Erdoğan ile Trump kavga etselerdi tartışma büyüseydi. Dolar fırlasa, borsa düşseydi ne iyi olurdu. Muhalefet olarak krizi ranta çevireceklerdi… Ama olmadı!..

“O kadar da değil” demeyin… O kadar!..

Gittikleri her yabancı ülkede Türkiye’yi şikayet etmiyorlar mı?.. (Onlarca örneğiyle CHP’nin Türkiye’yi eloğluna şikâyet kronolojisini yazdık.)

Erdoğan’dan kurtulmak için Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulanması yönünde Avrupa’ya çağrıda bulunan CHP’li vekil gördük. Daha ne olsun!..

***

Evet, hayal kırıklığı yaşadılar.

Trump; “Obama’nın kabahati. Türkiye’ye adil davranılmadı. Türkiye savunması için Rusya’ya gidip S-400 aldı. Bu gerilimde Erdoğan’ın hatası yok. Erdoğan bana göre çok çetin biri. Ama iyi ilişkilerimiz var” dedi…

Ha, başkan lütfetmiş?!.. Tabii ki haklıyız. Aynı zamanda ihtiyatlıyız da. Memleketine döndükten sonra Pentagon sıkıştırırsa ne der bilmem…

Lakin Trump, dünya kamuoyu önünde Erdoğan’ın haklılığını teyit etti. Meşruiyeti zaten yoktu, bu saatten sonra da baskı ya da yaptırım tartışılmamalı. Mesele artık sadece savunma sistemi değil, mesele, Türkiye’nin bağımsızlık meselesidir…

***

Peki muhalefet G 20’yi nasıl gördü?..

Erdoğan- Trump görüşmesini şöyle yorumlamış Kılıçdaroğlu;

“ABD heyeti var, önünde not defterleri. Bizim ekibin önünde hiçbir şey yok!..”

Tabii ya, defter önemli?!.. Özellikle not defteri!.. (S 400, F 35 meseleleri falan ne ki, nasıl olsa çözülür!.. Ama defter ve kalemin yoksa n’apacaksın?..)

Hoş, sonraki fotoğraf karesinde gördük. Meğer bizim heyetin de not defterleri ve kalemleri varmış!.. (Hatta kalemtıraş ve silgi bile getirmişler…)

Ha, bir de şöyle demiş dünkü gurup konuşmasında;

“Adaleti herkes için istiyoruz, ‘kainat’ için istiyoruz…”

İşte vizyon bu!

Demek ki dış politikayı yerküre ile sınırlamıyor. Galaksiler arası, Kozmos çapında adalet istiyor. (Tövbe Estağfurullah…)

Artık öyle Ankara-İstanbul arası adalet yürüyüşü kesmez!

Bir “uzay yürüyüşü” şart!

Uzaylıların da canı var, değil mi ama?!..

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Endonezya'da volkanik hareketlilik! Kül bulutları ve lav akıntıları oluştu

Yanardağ hareketlendi... Ülkede 3. seviye alarm verildi!

Tahta kaşık kullanıyorsanız dikkat