• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
26 Nisan 2021 Pazartesi

Genel Merkez'de “3 Ö'yü” dinleyen 2'nci köstebek!

Köstebek şöyle naklediyor:

CHP'nin malum "3 Ö'sü" Genel Merkez'de hararetli bir şekilde tartışıyorlardı.

1'inci Ö: N'olucak şimdi, bir iki hafta daha 128 milyarla durumu idare ettik. Yahu tam bir yerden ilerlerken kendi topuğumuza sıkıyoruz.

2'nci Ö: Neyi ilerliyorsun yahu?.. Kaynağımız deşifre oldu. İ.K bildirdi, Hulki bizi bitirdi.

3'üncü Ö: Rakamları büyütsek nasıl olur. Mesela 'son 10 yılda harcanan para 5 trilyon dolar. 20 yılda 10 trilyon, nerde bu 250 trilyon dolar' desek?!..

2'nci Ö: O'lum manyak manyak konuşma. Toplamda 10 triyon diyorsun, sonra 250 trilyon nerde diye soruyorsun!

3'üncü Ö: Ne bileyim yahu kafam karıştı. Zaten o Canan var ya, n'apar eder yine operasyonu mahveder. 128 milyarı Aylin bebek üzerinden yürütmeye kalkıştı ya, çok küfür yedik vatandaştan!

1'inci Ö: Rakamlarla yürümek iyi değil zaten. 367 Sabih'le girmiştik seçimlere. Nasıl tepetaklak gitmiştik.

2'nci Ö: Bizim genel başkan da hesapta, 'hesap uzmanı'?!..

(Üç Ö birden: Puha paha ha ha...)

1'inci Ö: Ne yapsak ters gidiyor. Engin Altay bir konuştu, yine darbesever yaftası yapıştı. Günlerdir Engin'in kendi kalemize attığı golü çıkarmaya çalışıyoruz.

3'üncü Ö: Ulan, 'dinci odaklar, Menderes, İdam.., ama umarım olmaz!' deyip 27 Mayıs'ı zırt pırt gündeme getiren biziz. Sonra herifler; CHP camileri kapattı, Kur'an'ı yasaklattı, çete mahkemeleriyle hocaları astı, her darbenin arkasında CHP vardı' diyerek geçmişimizi hatırlatınca, 'yine mi' diyoruz. Sanki biraz da, biz kaşınıyoruz!..

2'nci Ö: Ekrem Başkan da başka bir dert. 2 sene geçmeden acayip yıprandı. Mansur başkanla da kavgalı. Televizyonda verdiği rakamların hiçbiri doğru değilmiş. İBB'nin çalışmadığını biliyoruz da bari rakamları doğru ver. Bak AKP'nin sözcüsü Tevfik Göksu bir sonraki gün feci tokatladı. Bir de Ekrem'in öfke kontrolü sorunu var sanırım.

3'üncü Ö: Canlı yayında; 'Tevfik beye üzülüyorum. Ramazan ayında dua ediyorum ona. Sahurda dua ediyorum, iftarda dua ediyorum. Zavallı ne diyeceğini ne söyleyeceğini şaşırmış' dedi yahu. Espri desen espri değil, o kadar itici ve sevimsiz oldu ki!..

1'inci Ö: Arkadaşlar bu arada Biden'ın açıklamasına yönelik 'esefle karşılıyoruz' ifadesini kullandık. Sakın kınıyoruz demeyin. Başkan direkt Biden'ı hedef alacak kelimelerden de kaçının diyor. Her zamanki gibi tekrar tekrar suçlu Erdoğan ve hükümet diyeceğiz.

3'üncü Ö: Aslında hiç bi'şey yapmasak, hep sussak, daha iyi siyaset yapmış oluruz. En azından daha az yıpranırız!..

1'inci ve 2'nci Ö'ler: ?!?!..?!?!

NOT:

-CHP Genel Merkezi'ndeki bu köstebek Samatyalı Tirbuşon Niyazi'nin eski ortağının arkadaşı ve Mecidiyeköy'de bir büfede çalışan tostçunun dayısının tanıdığıdır.

-Olayın içindeki kişiler ("3 Ö") hayal mahsulü değildir. İsimlerin deşifre edilmemesi için "3 Ö"nün sıralaması değiştirilerek verilmiştir!

-Bu yazı yazılırken hiçbir canlıya zarar verilmemiştir.

Teşekkürler...

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak