• $32,9068
  • €35,3775
  • 2466.07
  • 10692.6
18 Mayıs 2024 Cumartesi

DEM-Kandil CHP'nin kırmızı çizgisidir!

'Değişim dönüşüm', teranelerine kanmayacak kadar tanıyoruz CHP'yi...

Özgür Özel kendisinden beklenen tepkiyi gösterdi. Demirtaş, Yüksekdağ ve şürekasının aldığı cezalara itiraz etti. Aksi düşünülemezdi zaten...

"Dava, siyasi davadır" diyor Özgür Özel.

Eş Başkan Eko da aynısını söylüyor. "Terör örgütlerine de karşıyız ama bugün verilen kararlar 'siyasi temele oturduğu sürece' hiç kimsenin vicdanı rahat edemez" diyor.

Temel kuraldır. Hangi mahkeme olursa olsun CHP'nin beğenmediği yargılama ve mahkeme kararı siyasidir. Karar işlerine gelirse hukukidir!?..

Bu arada eski genel başkan Bay Kemal'e göre DEM ve Kandil ile ilgili tüm davalar siyasidir.

Terör örgütlerine karşıdırlar. Ama gösterdikleri her aday Kandil'deki teröristler tarafından desteklenir. Kandil'in desteği de siyasidir. Şehirdeki ismi, uzlaşıdır!..

6-8 Ekim'de neler olduğunu iki gündür medyada tekrar tekrar izlemiş dinlemişsinizdir. 37 vatandaşımızın nasıl hunharca katledildiğini, işkenceyle parça parça edilen Yasin Börü'yü, ülkenin her tarafını yangın yerine çeviren PKK ve yandaşlarının yaptıkları alçakça saldırıları hatırladık hep beraber.

Irak ve Suriye'nin kuzeyinden başlayıp Türkiye'nin Güneydoğu Bölgesi'ni de içine alan bir terör devleti kurma planının bir parçasıydı halka sokağa çağırıp iç savaş çıkarmak. Kaos çıkarma talimatı dışarıdan Kandil, içeriden Demirtaş ve şürekasından geldi. Gizli saklı değil. Her şey tüm dünyanın gözü önünde oldu.

Ve CHP'ye göre 'Demirtaş, Yüksekdağ ve şürekası masum. Dava siyasi. DEM şeytanlaştırılamaz, kapatılamaz. DEM'li belediye başkanları velev ki belediyenin tüm imkanlarını terör örgütünün emrine versinler, yine de kayyum atanamaz.

Yeni bi'şey değil. Bay Kemal de, 'eğer Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest kalmasını istiyorsanız CHP'ye oy verin' diyordu. 2023'te en somut seçim vaadiydi CHP'nin. (Ha bir de KHK'lıların hepsini görevlerine iade edecekti!..)

Velhasıl CHP'nin kırmızı çizgisidir HDP, DEM, Kandil vesaire.

Bu konuda 'yumuşaması' asla düşünülemez.

İttifaktan uzlaşıdan vazgeçilemez.

Zira patronları aynı!..

<p>Yeni sezonu başlayan MasterChef Türkiye ile ekranda yer almaya devam eden Danilo Zanna; İstanbul'

Danilo Zanna: 'Danilo Kebabı'nı mutlaka deneyin'

Keçe üzerine yünle yaptığı resimler yok satıyor

Van Gölü Havzası'ndaki kelebekler büyülüyor... Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya!

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!