• $17,9543
  • €18,3923
  • 1034.51
  • 2862.93
22 Mart 2018 Perşembe

Çiftlik Bank bankaysa, parktaki banka da para yatırılır mı?!..

Mekanları karıştırdığını biliyoruz…

Mersin’e, “Güneydoğu’nun incisi!..” dediği gibi. (Yanlış coğrafi bilgi dışında icat ettiği mekanlar da vardır. ‘Kağıttepe’ gibi!..)

Yanlış mekanda bulunduğu için oy kullanamayan da kendisidir…

İsimleri karıştırır…

Mesela Lefter’i kaleci yapmışlığı vardır. (Soruyu soran gazeteci; “Efendim Lefter kaleci değil, golcüydü” deyince, “Bir ara kalecilik de yapmıştı” deyip ısrar etmişliği de vardır!..)

Tarihleri de karıştırır…

Anıtkabir Özel Defteri’ne; “Sevgili Genel Başkanım, 4-5 Eylül tarihlerinde 18. Olağanüstü Kurultayımızı gerçekleştirdik..,” diye yazmıştır. (Lakin CHP Kurultayı 5-6 Eylül’de yapılmıştır!..)

Yakın tarihlerde kötü olduğu gibi eski tarihlerde de kötüdür…

Mesela, “1939 yılında zeytin ile ilgili kanun çıkarttı Gazi Mustafa Kemal Atatürk…” demiştir Meclis konuşmasında… (Doğrusu; 1881-1938’dir halbuki?!..)

Şimdi Kılıçdaroğlu’nun isimler, mekanlar, tarihler..vs, ile ilgili yaşadığı kafa karışıklıklarını tek tek yazmaya başlarsak 3-5 köşe yazısı yetmez. O yüzden birer örnekle yetindik, hatırlansın diye…

Ama şurası bir gerçek ki, maraton Kemal bankacılıktan da hiç anlamıyor. Ya da kafası çok karışık.

Mesela ‘Man Adası belgeleri’ diye elinde salladığı dekontlardaki ‘IBAN-TR…’nin ne anlama geldiğini bilmiyor… (TR, Türkiye.., Trinidad ve Tobago değil!..)

Önceki gün de Çiftlik Bank ile ilgili açıklama yaptı Kılıçdaroğlu;

“Dolandırılanlara sesleniyorum, paralarınızı rahat alabilirsiniz, ama o tosundan değil. BDDK’dan alabilirsiniz. Ama dava açmanız lazım. Bu ülkede adalet varsa faiziyle birlikte paranı geri alabilirsin…”

Dava açarlarsa paralarını BDDK’dan alabilirmiş, hem de faiziyle birlikte!..

Hobaa!..

‘Çiftlik Bank’ı, banka zannediyor arkadaş!..

Paranın BDDK’dan rahatlıkla alınabileceğini de (üstelik faiziyle birlikte) ‘Bankacılık Kanunu’ndaki ilgili bölümden anlamış.

Kanun; “Banka gibi faaliyet göstermek ya da ‘banka’ kelimesini kullanmak yasaktır, yapan cezalandırılır” diyor… Nitekim BDDK geçen sene Çiftlik Bank hakkında ‘Bank’ kelimesini kullandığı için suç duyurusunda bulunmuş zaten…

Maraton Kemal de ‘dava açın BDDK’ya, faiziyle paranızı alın’ diyor!..

Yahu o değil de, bizim parktaki “bank”lar da çalınmıştı. Oturacak yer kalmadı. Duyduk ki Tanzanya Milli Parkı’na kaçırmışlar. Acaba diyorum BDDK’ya dava açsak, bizim bankların parasını verirler mi?.. (Belki yanında tabure de verirler?!)

Her neyse…

Ben bir şey demiyorum, görüyorsunuz.., Anlatmaya gerek yok.., Konuşmam, görüyorsunuz!..

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...