• $9,3125
  • €10,8389
  • 529.145
  • 1429.85
3 Ekim 2020 Cumartesi

CHP ‘gizli ortağı' HDP'yi ‘açıktan' destekliyor!..

Hakkını yememek lazım. CHP, ‘gizli seçim ortağı’ HDP’ye olan desteğini her türlü devam ettiriyor. (‘Gizli seçim ortağı’ da ne menem bi’şeyse?.., herkes biliyor yazıyor çiziyor partiler itiraf ediyor, ama hâlâ ‘gizli ortak’ ?!..)

6-8 Ekim olayları nedeniyle 82 HDP’li gözaltına alınınca Kılıçdaroğlu, HDP eş genel başkanı Mithat Sancar’ı telefonla aramıştı. Lakin görüşmeyle ilgili bir açıklama yapmadı CHP… Ortak gizli ya.., dayanışma mesajı da gizli zâhir.

HDP’li vekiller TBMM açılış oturumuna katılmadılar. Gözaltına alınan HDP/PKK’lılar için TBMM’nin bahçesinde oturma eylemi yaptı HDP’li vekiller.

CHP durur mu hiç? Levent Gök, Sezgin Tanrıkulu ve Utku Çakırözer, Meclis bahçesinde oturan HDP’li vekillere koştular. (Ortak gizli ama bu sefer açık havada destek?!)

HDP’li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen tutuklandı. Yerine kayyım atandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ‘hukuki değil’ deyip ‘gizli ortağına’ açıktan destek verdi.

Dediğimiz gibi, Kılıçdaroğlu baştan desteğini verdi gizli ortaklarına. 6-8 Ekim olayları sorulduğunda, “Akılları 6 yıldır neredeydi?” dedi.

Onu da anlamadık gerçi… 6-8 Ekim olayları ile ilgili dosyası kapanmadı ki. “Müruru zaman” yani zamanaşımı da söz konusu değil. “6 yıldır neredeydin” ne demek?.. Daha birkaç hafta önce 15 Temmuz işgal girişimi soruşturması kapsamında bazı muvazzaf subayların ByLock kullanıcısı oldukları tespit edildi ve gözaltına alındılar. N’olacak şimdi.., “4 yıldır aklınız neredeydi” mi diyeceksin?!..

Her neyse, gizli ortaklık önemli!

Bu arada HDP’li vekil Tuma Çelik’in hakkında “nitelikli cinsel saldırı” ve “tehdit” suçlamasıyla fezleke düzenlenmişti. TBMM’de dokunulmazlığını kaldırıldı.

Söyleyecek bi’şeyiniz yok mu, destek yok mu gizli ortağınız HDP’ye?..

Hep tek taraflı olmaz elbette. HDP de gizli ortağı CHP’ye destek olmalı.

Bir kadına “cinsel saldırıda” bulunduğu iddia edilen CHP’li Didim Belediye Başkanı için de HDP’den birkaç kelam bekliyoruz.

Ee, ne demişler “dost, kara günde belli olur”…

Hoş, bazen de birbirlerini çok gizli destekliyorlardır.

Biz göremiyoruzdur?!..    

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Başkan Recep Tayip Erdoğan'a Angola ziyaretinde  eşlik eden eşi

“Geleceği kadınlar belirleyecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu