• $13,5847
  • €15,3102
  • 793.153
  • 1951.17
5 Şubat 2012 Pazar

O belge nedir Sayın erzik

Başbakan, Aydınlar'ı istifaya götüren UEFA'nın 23 Ağustos tarihli mektubunu gündeme getirdi ve 'KİM HAKLI' dedi
Türk futbolu tam kaos içinde. Ve şu günlerde bir kurtarıcı aranıyor. Bunun için ilk akla gelen isim de Şenes Erzik... Erzik'in son 3-4 günde TFF başkanlığı için ismi geçiyordu. Özellikle önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan Dolmabahçe zirvesi hem heyecan hem de senaryoları yarattı..
BİLİNDİĞİ gibi Erzik'in başkanlık düşüncesini ilk AKŞAM gündeme getirmişti. Sayın Erzik ile dün bir kez daha görüştüm... Zirvenin içeriğini sordum, özellikle başkanlık ve şike soruşturması meselesini. Yanıt netti:
n Bunlar öncelikli gündemimde kesinlikle yok...
YANİ Erzik 'aday' değil, olmayacak da. Peki zirvede neler oldu?
ZİRVENİN asıl bölümü 22 Mart kongresiydi.. Malum, İstanbul'da 34 sene sonra UEFA Genel Kurulu var.. UEFA Başkanı Michel Platini geliyor, 52 ülke başkanları geliyor, FIFA başkanı Sepp Blatter geliyor. Ama ortada TFF başkanı yok..

'BU konuda kongrenin elimizden alınma riski var mı?' diye sordum.. Yanıt anlamlıydı: Vardı.. Ancak Sayın Başbakan'la görüştük, bu risk ortadan kalktı.. Bu destek bizim için önemliydi.. Artık UEFA bu kongreyi elimizden alamaz. Kendisi de kongreye katılacak, konuşma yapacak.'
ERZİK'İN bu konudaki sitemi ise çok anlamlıydı, futbol camiasına da yapılması gerekenleri anlattı:
- 45 gün sonra UEFA kongresi var, kimse farkında değil.. Ortada bir federasyon yok. Sabah başkan farklı, akşam farklı. UEFA bu konuları büyük sıkıntı yapıyor. Gelmek istemeyen ülkeler var. Böyle devam ederse sorun olur. Eğer elimizden alırlarsa itibarımız biter. İnşallah 27 Şubat'ta başkan seçilecek de kriz çözülecek..
YANİ UEFA'nın bu belirsizlik yüzünden tepesi atma noktasında.. Özellikle Aydınlar'ın ani kararları UEFA'yı fazlası ile rahatsız etmiş...
'AYDINLAR 'devam' dediğinde en büyük bayramı ben yaptım. Çünkü onu ikna etmek için en çok ben uğraştım. Rahatlamıştım, pat tekrar istifa etti.. Zor durumda kaldım.'

TAHMİN ediyorum, Aydınlar'ı Başbakan ikna ederse 2. bayramı yaşayacak. Erzik'e 'Türkiye'nin ombudsmanısınız, çözümler sizde' diye sordum. O da şu tarihi mesajı verdi:
'Evet öyleyim.. Dilim döndüğü kadar söyleyeyim. Bütün hesaplar bir kenara bırakılsın, akıl öne çıksın. Yoksa Türkiye zarar görür.'
ANLAYAN anlamıştır.. 'Şike kongrede konuşulur mu?' dediğimde 'Hayır, o  Genel Sekreter'in (İnfantino) işi. Platini ve ben karışmayız' dedi.

Ve son bir not.. Erzik konuya hiç girmedi ama başka bir kaynak ilginç bir bilgi verdi. Sayın Başbakan, günlerdir konuşulan şu belge meselesini Erzik'e sordu, 'Belge nedir, kim haklı? Bu kaostan çıkmak için ne yapmak lazım?' diye sordu. Erzik de bildiklerini anlattı. Özellikle 23 Ağustos tarihine dikkat çekti.. UEFA'nın bu konudaki hassasiyeti konuşuldu. Başbakan için de her ne kadar 'İki yüzlü UEFA' açıklamasıyla Platini'yi küstürse de belge yüzünden istifa eden Aydınlar'ı ikna etmek sanıyorum' daha kolay olacak..

<p> </p>

İlçe belediyelerine tuz yerine kum mu verildi?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!