• $13,5247
  • €15,3149
  • 796.625
  • 1910.29
20 Eylül 2012 Perşembe

Ne hakem şansı ne futbol şansı...

Hakem berbat... Vermediği ve verdiği penaltı rezalet... Bir Şampiyonlar Ligi maçında Markus Merk'e göre dünyanın 5 tecrübeli hakeminden birisi bu kadar 'canlı bomba olamaz', adam G.Saray'ın 2 penaltısını yedi.
Fakat hakemi de yeneceksin... Şanssızlığını da yeneceksin. G.Saray'ın ManU'yu ezmesi son yılların en ciddi futbol gösterisi... Hele 3 direkten dönen 3 topu da baz alırsak maçı hak eden taraf G.Saray.. Detaylara bakınca destan yazmanın eşiğinden dönüldüğü duygusu da yüksek.
Maçın duygusal tarafı bu... Bir de mantık tarafı var. Hızlı futbol, akıllı futbol, emniyetli orta saha... Bu gerçeklerden bahsetmek lazım.
İNAN'ILMAZSIN SCHOLES
Scholes'un tecrübesi kadar parlak ve dalgalı oynadı oyunu Manchester... Selçuk İnan'ın Avrupa çapı kadar da acemi-telaşlı oynadı G.Saray... Tüm fark bu aslında. Hollanda maçında 'niye yok' dediğimiz, 'Türk Xavi' yakıştırması yaptığımız oyuncunun cismi kadardı futbolu Old Trafford'da Aslanlar'ın.
Milli hocasına 'Beni görsene' şımarıklığı altında ezildi Melo. Fizikten yine çaktı... Yazın yediğin hurmalar durumu.. İnan-Melo çiftini Carrick-Scholes'le eşleştirdiğinizde 'asıl hikaye' karşımıza çıktı.
Bir de Amrabat... Avrupa yetersizliği o kadar çok sırıttı ki! ManU solu felç ettiğinde işin sırrı Nordin'in takım savunmasındaki arızasıydı..
RESMEN İŞKENCE ETTİLER
Negatif baktığımızı düşünmeyin... Evet, G.Saray 2000 ruhunu çıkarttı içinden.. Hele öyle güzel çıkışlar yaptı ki, Barça kıskanmıştır. Ama o takım kadar şanslı değildi bu kadro ve her türlü cinliği yapan Fatih Terim. Şans tersine dönerse G.Saray rahatça gruptan çıkar.
ManU'ya yapılan işkence bunun göstergesi.. Belki o penaltı olsa, belki bir gol gelse '19 Eylül' futbol tarihine altın bir sayfa olarak geçecekti.
Futbol tanrıları istemedi.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor