• $7,3745
  • €8,9823
  • 442.973
  • 1551.57
20 Eylül 2011 Salı

Fernandes Kartal'ın ruhu!

Beşiktaş 'futbol aklı' yüksek bir kadroya sahip... Bu özellik aslında maçın daha başında onları avantajlı kılıyor. Tüm mesele bu zenginliği nasıl kullandıkları ile ilgili..
Mesela... İlk 5 dakikadan 2 sahne. Simao; tek harakette iki rakibi eksiltti, atak başlattı... İsmail; 18'e girip orta yapacakken geriye dönüp tek harekette iki A.Güçlü'yü oyuna ortak etti. Sonraki 30 dakika bu tarz örneklerle akıp gitti. 
Dikkat çeken başka bir şey, Kaptan Quaresma değil de Simao merkezliydi oyun.. Bunda A.Gücü'nün sağındaki elemanları Güven-Weeks'in oynaması altın anahtardı. İlginçtir Ziya Doğan, sağ ayaklı Uğur'u Q7 kanadına 'beton' amaçlı koymuştu.. Zaten Q7'nin mahallenin haylaz reisi edasıyla kırık dökük hali Beşiktaş'ı tek kanatlı oyuna mahkum etti ilk yarım saatte..
Sonra Simao-Q7 kanat değişikliği oldu. Nedeni basitti. Madeni çoktan keşfetmişti fırlama Kaptan.. Uğur'a karşı uçamayan Quaresma, merkez orta saha orjinli Güven'e karşı ilk harekette korner aldı. Sonra da Zidane ruhu taşıyan Dr.Fernandes'in sağ ayağı, Sidnei'yi Lugano'laştırdı, pardon Zago'laştırdı...
BALIK AVINA MI ÇIKTIN
Tabii maçın 2. yarıda yazılacak tarafa daha çok... İlki, Ziya Doğan'ın Uğur'u sağ beke, Umut'u sol beke çekip kenarları onarırken 'Hızlı Gonzalez' Tisdell'i Beşiktaş'ın başına bela etmesi..
Bir de A.Gücü'nün sertlik dozunu arttırması.. Bu hamleler Beşiktaş'ı korku tüneli soktu.. Ailece gittikleri kornerde gafil avlandılar önce. Cenk'in 35 metre balık avına çıkması Disdell'e hayatının golünü attırdı.. Cenk dersini almış mıdır bilmem ama onun rehberi Nietche'nin sözüyle mesajı atalım:
Unutan iyileşir..
Bu hataya takım refleks gösteremedi ancak Carvalhal gösterdi. Golden 4 dakika sonra forveti çiftledi. Onu beğenmiyorlar ama Beşiktaş ceketini dolduran cin bakışlı bir adam gibi geldi bana!
TRİVELA'NIN KRALI O!
Oyunun son yarım saati klasik senaryoyla geçti. Telaşlı Beşiktaş, dol-dur boşaltı seçti haliyle.. Ve herkes Fernandes'in ayağına bakıyordu.. Öyle de oldu.. Bir korner daha, Egemen-Sidnei kaynaklı ölü top golü.. Ve Fernandes organizatörlüğünde, Q7 trivelasının damga vurduğu Pektemek'in İnönü'yü şenlendiren kafası..
Özetle; Necip'ten 'maestro Guti' yaratmak imkansız.. Edu'nun Nihat'tan çok farkı yok. Simao, Aurelio tek devrede yoruluyor. Ama Beşiktaş pes etmiyor. Özellikle de Fernandes.. Tek çözüm; Fernandesgiller'i çoğaltmak. Çünkü o dün Beşiktaş'ın ruhuydu!

<p>Amerika Birleşik Devletlerinde 46. Başkan Demokrat Lider Joe Biden oldu. </p><p>ABD'de yeni

ABD'de yeni dönem başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Enerji timlerinin zorlu öesaisi

Yol kenarında biriken kardan araba yaptı