• $15,5449
  • €16,2424
  • 907.526
  • 2390.79
17 Temmuz 2011 Pazar

Ateşten gömlek yıl yakar!

TFF; F.Bahçe ve Beşiktaş'ı Avrupa'dan çekmez, itiraflarla şike belgelenirse kulüplerimiz 2-5 yıl arasında kupalardan ihraç edilebilir. Bu ciddi durum ve umarız herkes tehlikenin farkındadır!

Şike soruşturmasının 15. günü. İki hafta su gibi ama kabus gibi geçti! Her gün yeni bir bomba.. Ama yakında bombalar elimizde patlayacak..!
ÖNCELİKLE yarın UEFA'da ne olacak? Edindiğim izlenim rutin bir bilgilendirme toplantısı.. Fazla heyecana gerek yok. TFF'nin 'F.Bahçe ve Beşiktaş'ı kupalardan çekiyoruz' deme gibi bir durumu şimdilik gözükmüyor. Çünkü elde delil yok. Tersi senaryo zor!
Ama önümüzde ciddi bir tehlike var; ve bu iki takımımızı çekmemizi gerektirecek derecede önemli.. Geçen hafta UEFA kararı TFF'ye bıraktı ama aba altından da sopayı gösterdi: Suç sabitlenirse yakarım.
Bunun için temiz kağıtları istendi. Trabzonspor bunu verdi ve artık F.Bahçe diskalifiye olsa bile Şampiyonlar Ligi'ne direkt gruplardan katılamıyor. Yani bir hakkımız elimizden uçup gider.. F.Bahçe henüz kuralar 25 Ağustos'ta çekileceği için UEFA'ya göndermedi.
İTİRAFLARI VERİRSEK!
Bu durum speküle edilebilir. Yangın da çıkartılabilir. Ama sakin olun; endişe edecek bir durum gözükmüyor. Tabii Mehmet Ali Aydınlar'ın dediği gibi 'Artık hiçbir şeye şaşırmamak' gerekiyor.
Zaten Aydınlar federasyonu ateşten gömleği giydi.. Temiz kağıtlarımız birer birer veriliyor fakat son derece önemli bir riske de giriyoruz. Yarın İbrahim Akın'ın itirafları delil olarak UEFA'ya giderse minimum 2, maksimim 5 yıl kulüplerimiz UEFA müsakalarından ihraç edilebilir.
UEFA eğer acımazsa sonumuz cidden harap.. Ama şike yapana da acıyacak UEFA olur mu? Sanmıyorum olsun... Bu nedenle UEFA'nın ihraç maddesi 50'yi iyi okumak gerekiyor. Orda ciddi bir tehdit unsuru var; dolaylı yoldan bile şikeye bulaşmak atılma sebebi..
UMARIM TFF ve kulüplerimiz bu ciddi tehlikenin farkındadır.. Çocuk oyuncağı değil bu durum ve giyilen ateşten gömlek herhangi bir yanlışta can yakacak. Ve daha önemlisi yangında küle dönecek kulüpler ve TFF değil, Türk futbolu olacak...
TEMİZLEMESİ ERZİK'E..!
İŞTE bu nedenle hesabı iyi yapmak lazım.. Edirne'nin ötesine bu psikoloji ile gidip ezilmek mi, yoksa kupalardan çekilip dünya futbolunda itibar kazanmak mı?
Avrupa Kupaları'na gideceksek temiz, şaibesiz gidelim.. Hadi ligi bir ölçüde kendi içimizde çözeriz de Avrupa'yı nasıl kandıracağız! Michel Platini yarın tokadı çaktı mı, aklımız başımıza gelebilir. Şenes Erzik'i alet etmediğimiz bir şike vardı, bombayı onun kucağına atar 'Al temizle' deriz.. Yapamazsa da tu-kaka ve suçlu ilan eder temize çıkarız...

Bizim sonumuzu getirecek talimat..
UEFA Ana statüsü müsabaka yönetmelikleri
50. Madde (İhraç)
'Ulusal veya uluslararası faaliyetler kapsamında oynanan bir maçın skorunu belirlemek veya etkilemek için doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir aktivitenin içine giren federasyon veya kulüp hiçbir disiplin sorgulamasına gerek kalmadan direkt olarak organizasyondan atılabilir.'

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı