• $13,6334
  • €15,2015
  • 787.441
  • 1997.69
21 Şubat 2013 Perşembe

44. dakikada o hata yapılmaz

4-2-2-2'nin kalabalık orta sahalı pres metobalizması Schalke'nin 'tabanca' sistemini tutukladı! Ve ön baskı alanında Sneijder, Drogba, Burak üçlüsünden golü buldu G.Saray... Burak'ın araya sızması, alışı, şutu harika... Gol tam bir ceza kesme modeliydi, moral de verdi tribüne.

Ancak Şampiyonlar Ligi 'titiz'lik ister. İyi hücum planı kadar iyi savunma planı da gerektirir. Hücum iyiydi de, Sneijder'ın arkasındaki "karpuz tarlası", Drogba'nın stoperleri cismen rahatsız etmeyişi, Sabri'nin "çaylak" ürkekliği G.Saray'ı Schalke'nin temposu karşısında zor duruma düşürecekti, düşürdü de!

Her ne kadar Hamit'in 2. golünün direğe takılması, Schalke'nin kornerden arka direkte 2 kişiyle golü atamaması, Riera'nın ilk kontrada Hunleaar'ı riskli hamlesiyle ekorte etmesi G.Saray'ı ayakta tutsa da Dany'yi unutmamak gerekirdi.

Şampiyonlar Ligi bir kere hatayı affetmez ama laubaliliği hiç affetmez. Ani Schalke hücumunda topu tutma hastalığı Dany'nin 2. golü yaratmasına yetti de arttı ile. Almanlar tek tabanca atakta beraberliği bulduğunda devre bitti ki, en 'pis' zamanda geldi gol...

İNAN'ILMAZSIN SELÇUK

Berbat zemin, G.Saray'ın takım boyunun uzaması, 8 kişinin Şampiyonlar Ligi ayarında kalması Schalke'yi dirilten faktörlerdi... O dirilişi ikinci yarı Snejider-Amrabat, Hamit-Eboue B planlarına rağmen durduramadı Fatih Terim...

Amrabat kısmen solu ayağa kaldırdı ama Alman teknolojisi direnci fark yarattı. Tempo sorunu başgösterip Drogba-Burak rakip savunmanın kucağında kalınca iyice yük Selçuk'a bindi. Selçuk'un İnan'ılmaz defans performansı tutunulan tek kaldı. Oysa o enerjisini hücuma verme şansı olsa G.Saray'ındı maç. Silah sadece Drogba'nın zekasıydı. Bir kaç top daha indirdi ama onda da Burak 2.'yi bulamadı.

 

Özetle; G.Saray'ın marka değeri yüksek kadrosu, Şampiyonlar Ligi temposundan uzaktı. Drogba'nın ismi de galibiyete yetmedi. Bu ligde maalesef birey değil takım iş yapıyor. Rövanşta takım oyunu, takımdaşlık şart.. Yoksa tur hayal!

 

 

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları

dünyanın en zor testi olduğu iddia edilen dikkat testi! Sosyal medyayı salladı

Limonu mikrodalgada 20 saniye ısıtırsanız... Bakın nasıl bir etkisi var