• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
13 Aralık 2016 Salı

Türkiye'nin başı sağ olsun

Böyle zamanlarda sözün bittiğini düşünür, bütün kelimelerimizi yutar, içimizde acı, kalbimizde öfkeyle ayakta durmaya çalışırız. Oysa sözün başladığı yerdir burası. Hainlere gür sesle hain demenin, insanın düşebildiği en alçak seviyeyi haykırmanın, vicdansızlığın zirve yaptığı noktada vicdansızlığı konuşmanın, katili teşhis etmenin tam yeridir.

Beşiktaş’a düşen ateş, hepimizin yüreğini sardı. İmanınız, peşinden gittiğiniz değerleriniz yoksa bu yangını söndürmek hiç kolay değil. Kaldı ki bizler, şehitlerin sadece insan kardeşiyken… Onların can kardeşleri, gönül parçaları, göz bebekleri bu yangını nasıl söndürecekler? Hiç kolay değil. Allah sabırlar versin. Şehitlere, gani gani rahmet eylesin.

''Sabredenlere müjdele. O sabredenler ki, başlarına bir musibet geldiğinde, ‘Biz Allah’ın kullarıyız. Allah için yaşıyoruz ve muhakkak Allah’a döneceğiz’ derler. İşte Rablerinin mağfiret ve rahmeti onların üzerinedir.” ayetinde geçen müjdeyle sükûna ersin, eşler, çocuklar ve ebeveynlerin yürekleri. Amin!

PKK, FETÖ, DEAŞ, DHKP-C ve Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne kastetmiş ne kadar örgüt varsa hepsine lanet olsun. Yeraltı, yasadışı yollardan ulaşabileceklerini düşündükleri tüm planlar akim kalsın.

Tüm bu kanlı örgütlerin, adına insan denemeyecek mensupları bu dünyada adaletin, öteki dünyada Allah'ın gazabının mutlaka muhatabı olacaklardır. Ve mazlumlar, haklarını nihayetinde alınacaklar. Bundan hiç kuşkumuz yok.

Fakat bize düşen, gür sesle konuşmamız gereken şey, bu ülkede etnik milliyetçiliği, ayrımcılığı, genç insanların hayatına tuzaklar kurmayı adeta meslek edinen teröristler ve terörü besleyen kaynakları kurutmak için yapmamız gerekenlerdir.

Teröre karşı en etkili silah, terörün amacı olan bölmeye, parçalamaya karşı birleşmektir. Teröristlerin gözünü birlik güneşiyle kör etmektir. Terörle mücadele, yüksek bir kararlılık, büyük bir azim, adanmış bir kalp ve etkin bir aksiyon ile mümkündür. Türkiye inşallah bu beladan kurtulacak, hak, hakikat ve demokrasiden yana olanlar kazanacaktır. Ama o zamana kadar vazifemiz, birlik güneşini parlatmak, aksiyon halinde olmak ve Türkiye'nin mücadelesinin haklılığını ulusal ve uluslararası arenada yüksek sesle anlatmaktır.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı