• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
1 Temmuz 2011 Cuma

Terlikli Cherie Blair görünüşü kadar yalın anlattı

Four Seasons Otel'de Türkiye Vodafone Vakfı'nın daveti. Davetiyede belirtilmiş: Koyu renk takım elbise-kokteyl elbisesi.
'Kokteyl kimlikler' yerlerini almış, Cherie Blair'in az sonra söyleyeceklerinden çok boy gösterisinde.
Belki de o sıra, ego patlamalarını fazlasıyla ifa edenlerle zorunlu birlikteliğim nedeniyle Cherie Blair'in görünüşü de, tavrı da fazlasıyla etkiledi.
Modacıların alanına girmeye-
yim, Hint işi olabilir, Osmanlı tarzı olabilir bluzu ve ayağında terliği. Gayet yalın. Hali, tavrı da. Hal hatır soruyor, ayaküstü sohbet ediyor.
'Boşanmış bir ailenin çocuğuyum' diyor. 'Eşim Tony'nin İngiltere eski başbakanı olmasının avantajını kullanıyorum elbette, kadınlara el uzatırken, Tony Blair'in ismi kapıları açılmasını kolaylaştırıyor' diyor.
'Ben Cherie, İngiltere eski Başbakanı Tony Blair'in eşiyim. Size yardım etmeye geldim. Zaten ne derdiniz varsa biliyorum diyemem, çünkü bilmiyorum' dediğini anlatıyor.
Ana konuya geçmeden uluslararası siyasi-magazin de yapıyor: 'Hillary iyi arkadaşım, Bill o kadar da karşı konulmaz, çekici değil.'
'4 çocuk annesiyim, hukukçuyum. Bir anne olarak çalışan kadınların sorunlarını ben de yaşıyorum. Tony'nin başbakanlığı döneminde ABD'nin iki başkanıyla tanıştım, 190 ülkeyi gördüm. Bu bilgi birikimimle, kadınlar için bir şeyler yapmak istedim ve yola çıktım' diyor.
Türkiye Vodafone Vakfı, Cherie Blair'i 'insan haklarına, eşitsizlikle mücadeleye ve kadın eşitliğine kendini adamış, küresel bir fikir lideri' olarak tanımlıyor. 2008'de kurduğu Cherie Blair Kadın Vakfı, gelişmekte olan ülkeler ve geçiş ülkelerindeki kadın girişimcilere destek sağlıyor.
Uluslararası bir marka olan Vodafone'un dünyadaki 27 Vodafone vakfından biri olan Türkiye'deki vakfın Cherie Blair'in vakfı ile işbirliği yapacak olması da, Türkiye'deki kadınlar için önemli bir adım.

'Kadına verdiğiniz paranın yüzde 90'ı ailesine gidiyor'
Cherie Blair, 'Tüm dünyada kadınlar dezavantajlı durumda' diyor ve ekliyor:
'Kadına yapılan her yatırım en az iki katı toplumsal, sosyal, ekonomik getiri sağlıyor. Kadına para verdiğinizde o kadın, paranın yüzde 90'ını ailesine harcıyor. Erkeklerin ailesine harcama oranı ise yüzde 30-40'larda.'
Şunu da söylüyor: 'Vakfın çalışmalarıyla birlikte bir kez daha şunu anladım: Kadınlara imkan verilirse, başaramayacağı hiçbir şey yok.'
Cherie Blair, teknolojiye olan aşkını anlattı. Cep telefonlarının mucizevi getirilerine.
Dört çocuğunu büyütürken, işinden geri kalmamasında teknolojinin dolayısıyla bilgisayarının, cep telefonunun sağladığı faydayı anlatıyor.
Vodafone ile birlikte el uzatacağı kadınlar mı?
Cherie Blair 'Kadınların iletişim araçlarına erişimini sağlayabilirsek girişimci faaliyetlerini de destekleyebiliriz' diyor.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak