• $15,9168
  • €16,8383
  • 942.398
  • 2382.38
14 Şubat 2011 Pazartesi

Seçim sathı maili hayırlı olsun!

Facebook'ta Mehmet Balduk kampanyası
Facebook, arada bir uğradığım, daha çok çocukluk, yatılı okul arkadaşlarımdan haberdar olduğum bir adres benim için.
Siyasete 'alet olduğunu'! görünce epey şaşırdım.
'Mehmet Balduk bakan olsun, Kahramanmaraş kurtulsun' grubunu ziyaret ettim. Çok da eğlendim. Seçim sürecinde daha ne ilginç fikirler ile karşılaşacağız kim bilir!
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Balduk, sevdiğim bir ahbabım. Kızı Nazlı Ceylan büyüdü, bir işkadını olarak başarılarını gördükçe de keyif alıyorum.
Nazlı Ceylan da dahil yakın çevresi, Mehmet Balduk'u siyasete girmesi için ikna etmeye çalışıyormuş.
Grupta yer alan mesajlardan bir bölümünü sizlere aktarmak istiyorum. Yazılanlar, özellikle Anadolu kentlerinin seçimlerden beklentilerini çok güzel anlatıyor. (Şunu da hatırlatmak isterim, Kahramanmaraş üretimde epey yol kat etmişken her daim Gaziantep'in gölgesinde kalmaktan yakınır, yeterli teşvikten yararlanmadığını savunur.)
- Kahramanmaraş'ın şansı döndü, hepimiz yanınızdayız.
- Allah, memleketimizi kurtarıcılardan kurtarsın.
- Sayın grup üyeleri, ben bu grubu tartışma ortamı yaratmak için kurmadım. Lütfen tartışmalarınızı başka yerlerde yapın, grubumuzun amacı saptırılmasın. Mehmet Balduk hele bir siyasete he desin, görün bakalım bakan oluyor mu, olmuyor mu, hangi parti olursa olsun çünkü aklın yolu bir. Partiler hakkındaki yorumlarınızı burada yapmayın, bu Mehmet Balduk'u ikna platformudur.
- AKP'den siyasete atılırsa bakan olabilir.
- Seçme konusundaki başarısızlıkları tescilli şehrimiz.
- Mehmet Sağlam'a bakanlık vereceklerdi, verilmedi. Kahramanmaraş'a bakanlık çok zor bir ihtimal.
- Parmakçı vekillerden kurtulmuş oluruz.
- Mehmet Balduk belediye başkanı olsun, Kahramanmaraş kurtulsun.
-Belediye başkanı, kendisine verilen bütçeyle bir şeyler yapmaya çalışır. Bakan olursa o şehre yatırım yapılmasını, kaynak aktarılmasını sağlar.

Bu da gençlerin başkaldırısı!
Gençlere güvenip, toplumu değiştirmek ve dönüştürmek için yola çıkan ve ilk günden beri gençlerin sosyal sorumluluk projelerini başarıyla üstlenmesini sağlayan Toplum Gönüllüleri Vakfı Başkanı İbrahim Betil yine gençlerle birlikte başkaldırıyor.
Gençler diyor ki,  'Gençlere Yer Vermeyene Oy Vermiyoruz!'
Habitat için Gençlik Derneği, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Ulusal Gençlik Parlamentosu 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde 25-30 yaş arası gençlerin milletvekili olarak seçilebilecek yerlerden aday gösterilmelerini talep ediyor. Gençlerin milletvekili aday adayı ve adaylık süreçlerinin kolaylaştırılmasını da istiyor.
Kampanyanın adı: 'Geç Değil Genç!'
Hatırlayalım, 2006 yılında gençlerin karar alma mekanizmalarında yer almasını sağlamak amacıyla 'Seçilmek İstiyorum' kampanyasına imza atmışlardı. Anayasa değişikliği sağlandı ve seçilme yaşı 30'dan 25'e indirildi. Ancak bu değişiklik, yasal mevzuat gereği 2007 seçimlerinde uygulanamadı.
Şunları da hatırlayalım, ülkemizin ortalama yaşı 29. Nüfusun yüzde 26'sını 15-29 yaş arası gençler oluşturuyor. 30 yaş altı 15 milyon genç seçmen bulunuyor.
Ve son not: Milletvekillerinin yaş ortalaması 54.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı

Hayvanların gazabına uğrayan insanların zor anları