• $13,1138
  • €14,929
  • 755.825
  • 1809.53
29 Temmuz 2013 Pazartesi

Amerikalı Sarai'nin kaldığı 'korsan oda'

Öldürülen Amerikalı Sarai'nin 'İstanbul seyahati' polisiye konusu olarak kaldı. Tarlabaşı'nda geçirdiği 'ev'in aslında turizm sektörüne vurduğu darbe ise göz ardı edildi. 
Otelci ve yatırımcıların birliği TUROB Genel Sekreteri Levent Erdoğan'ın 'Korsan odalar sektörü tehdit eder boyuta ulaştı' yorumuna dikkat kesildim. 
Levent Erdoğan, 'İstanbul'da kaçak olarak hizmet veren rezidans ya da apartmanlara' dikkat çekiyor ve diyor ki: 
"Kayıt dışı konaklama tesislerinin oda-daire kapasitesi, İstanbul'un kayıtlı oda kapasitesinin yüzde 25'ine ulaşmış durumda. Bakanlık ve belediye işletme belgeli konaklama tesisi oda sayısı toplam 60 binken, sadece bir internet sitesi üzerinde 'günü birlik kiralık daire' başlığı altındaki kayıt dışı oda-daire sayısı 13 bin. Bu tür kiralamaların çoğunda ki işletme demek doğru olmaz, Maliye kaydı, fatura, devlete ödenen vergi ve KDV yok. Emniyet kaydı yok, yangın merdiveni, yangın alarmı yok. SGK'lı işçi kaydı yok. Denetim yok." 
Taksim, Ataşehir'de bu tip kayıt dışı 'konaklama yerleri' yoğun yer alıyormuş. Kadıköy rıhtım civarındaki 'resmi oda' sayısının yarısı kadar kaçak daire varmış. 

Çocuk bezi ve kadın bağında fark nerede?

Korozo Grubu bünyesindeki Koroplast Satış ve Pazarlama Direktörü Bekir Türkoğlu, çöp torbasından, buzdolabı saklama poşetine, Omo deterjan ambalajına, Nutella’nın etiketine üretim yelpazelerini sayarken bebek bezi ve kadın bağı alanında şu yorumu yapıyor: 
“P&G, Hayat Kimya, Onteks-Can Bebe ürünlerinin, emici kısmı hariç her şeyini biz yapıyoruz. Yeni yatırımlarla Türkiye’de en büyük kapasite bizde olacak.” 
Reklamlar aklıma geldi. Malum bebek bezinde de, kadın bağında da tüm markalar ‘en iyi biziz’ vurgusunu yapar. Hepsinin ‘iskeleti’ aynı fabrikadan çıkıyorsa, fark nerede? 
Bekir Türkoğlu “Her birinin standardı var. Hammaddede en kaliteli üretim bizde” diyor. 

Belediyelerin çöp torbası sponsoru 

Koroplast Satış ve Pazarlama Direktörü Bekir Türkoğlu Türkiye’de çöp torbası kullanımının artması amacıyla görünürlüğü artırmak için bedava çöp torbası dağıtmalarını anlatıyor: 
“Gülhane Parkı’nın içinden başlayıp, Sarıyer-Demirciköy’e kadar çöp torbaları bizim sponsorluğumuzda. Keza Beyoğlu İstiklal’de, Adalar’da ve Bostancı-Maltepe sahil hattında da. Deniz Temiz-Turmepa’nın çöp torbası sponsoruyuz.” 
İnsanların hijyen kurallarına uyup, çöp torbası kullanmaya geçmesi kolay olmuyor. 

Topbaş, bizi sineklerden kurtar

Afrika’da aç çocukların fotoğraflarında vazgeçilmez unsurdur karasinekler. Karasineklerle savaşımız onlardan beter. Büyük bir orduyla savaşıyoruz ve marketten alınan hiçbir ilaç, cihaz fayda etmiyor. Evimin olduğu Büyükçekmece Belediyesi’ne başvurdum, dediler ki “Bir yıl kadar önce İstanbul Büyükşehir ilaçlama görevini bizden aldı.” 
Programım uysaydı, İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan 250 yataklı Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin temel atma töreninde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na gidip durumu anlatacaktım. Karasineklerin yol açtığı hastalık hiç mi yok?  

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Konya'da kum fırtınası zincirleme kazaya neden oldu

Van'da aracın çarptığı ayı tedaviye alındı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Kasım 2021)