• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
7 Ekim 2014 Salı

100 milyon Fenerbahçeli için Çin ile dostluk maçı yapacak

TMB'nin yeni başkanı Yenigün, önümüzdeki günlerde Fenerbahçe'yle Çin arasında dostluk maçı olacağını belirterek, "Çin'in nüfusu 1.2 milyar. Yüzde 10 taraftar edinsek 100 milyon eder" diyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Müteahhitler Birliği’nin yeni Başkanı Mithat Yenigün’ü Midyat’ta Çin Büyükelçisi ile tanıştırıyor. Mithat Yenigün de, Büyükelçiye, “Sizden önceki büyükelçi ile Fenerbahçe maçına gittik. Zaten ülkesine dönmeden önce bir araya geldiğimizde ben de artık Fenerbahçeliyim dedi” diye anlatıyor. Galatasaraylı Mehmet Büyükekşi araya giriyor: “Bir daha kimseyi tanıştırmam o zaman.”Mithat Yenigün, Galatasaraylının ‘salvosuna’ rağmen devam ediyor:“Eski büyükelçi Çin’e döndükten sonra da diyaloğumuz devam ediyor. Fenerbahçe ve Çin arasında dostluk maçı yapacağız.” Yenigün sözünü sürdürüyor: “20 milyon taraftarımız var. Çin’in nüfusu 1.2 milyar. Yüzde 10 taraftar edinsek 100 milyon eder.”

Mardinlilerden destek istiyor

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’deki 69 büyükelçiyi Mardin’de ağırlarken, şu mesajı veriyordu: “2023’de 500 milyar dolar ihracat hedefimiz var. 500 milyar dolarlık ihracat yapacağız ama 625 milyar dolarlık da ithalatımız olacak. Sonuçta ürünleri dost ülkelerden, sizlerden alacağız. Sizlerden daha çok yatırım bekliyoruz.” Büyükekşi ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk ile beraber sohbet ediyoruz. Ekonominin dilinden konuşurken elbette hepimizin aklı, sınır ötesinde, İŞİD’in yaptığı katliamlarda. Ahmet Türk, “Ortadoğu’da bir savaş var. İnsan değerlerini yok etmeye çalışan İŞİD’e karşı dünyadan yeterince ses çıkmıyor” diyor. Ekonominin dilinde ise “Mardin’imiz ekonomik kalkınma ve demokrasi açısından büyük zorluklarla karşı karşıya” diyerek söze başlıyor: “Mardin büyükşehir oldu. Belediye başkanlığı binam bile yok. 6 dönem milletvekilliğinden sonra belediye başkanlığı daha yıpratıcı. Bin 682 arsadan 1’i bize verildi. Üretime dönük projeler istiyoruz. Gençleri uyuşturucudan kurtarmak için spor tesisi lazım.” Büyükekşi, iş aleminin desteği için yardıma hazır olduğunu söylüyor. Bir öneride bulunuyorum. Mardin’den destek isteyip, sonuç almak zor olur. Özellikle İstanbul’daki Mardinli işadamlarının kapısını çalmak gerekiyor. Ahmet Türk, “Onu da yaparız” diyor.

<p>Manavgat'ta yardım götüren 4 esnaf alevlerin arasında kaldı. Ölümden son anda kurtulan 4 arkadaşı

Manavgat'ta 4 esnaf alevlerin ortasında kaldı

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi