• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
2 Aralık 2012 Pazar

Var mı James Bond gibi hissetmek isteyen?

James Bond'un son filmi Skyfall'da boy gösteren Türk yapımı Regina adlı yat, 11 milyon euro'ya satılığa çıkarıldı. Satılmadan önce kendinizi Bond gibi hissetmek için yelkenliyi kiralayabilirsiniz de...

"bond.jpg"

James Bond serisinin son halkası Skyfall, gişe rekorunu Türkiye'de kıramadı ama belki de en çok Türkiye'de konuşuldu ve haber oldu. Çekimleri İstanbul ve Fethiye'de yapılan film, Türk medyasında oldukça ses getirdi. James Bond karakterini canlandıran Daniel Craig'in boy boy fotoğraflarını görmenin yanı sıra; çekimler sırasında Kapalıçarşı'nın zarar gördüğünü, çekim ekibinin etrafı kirlettiğini anlatan haberler okuduk örneğin.
Filmin çekimlerinin bir bölümü de Fethiye'deydi. Bu çekimler sırasında özel bir yat kullanıldı. Skyfall'a ev sahipliği yapan Regina adlı bu yat, Bodrum'da yapılmıştı. 56 metre uzunluğundaki Regina, şu sıralar dünyanın da ilgisini çekmiş durumda. Pruva Yatçılık tarafından yapılan Regina, filmin vizyona girmesiyle birçok ülkede medyada da boy gösterdi. Bu bulunmaz reklamı değerlendirmek isteyen şirket, Regina'yı satmaya karar vermiş. 

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ
Yapımı 28 ay süren 56 metre boyundaki yat, 5 yelkeniyle Türkiye'nin en büyük yelkenlisi. İçinde mutfak, bar, güneşlenme alanı, yemek ve su sporu alanları bulunan Regina'da personel dahil 20 kişi konaklayabiliyor. Tüm kamaralarda Led TV ve banyo bulunuyor.
Outdoor eğlencelerin yapılabileceği alanları, geniş yemek masası dikkat çekiyor. Salonda oldukça konforlu bir dinlenme alanı ve büyük bir piyano da bulunan yatın tüm ahşap yüzeyleri maunla kaplanmış, beyaz lakeler de iç formunu renklendiriyor.
Teknenin fiyatıysa 11 milyon euro. Satılmadan önce kiralayarak kendini kısa bir süre olsa da James Bond hissetmek isteyenlerin ise haftalık 50 bin euro ödemesi gerekiyor.


BOND'UN ESKİ TEKNESİ DE KİRALIK
James Bond'un 'Casino Royal' filminde gizli görev için kullandığı 'Spirit' adlı yat da Marmaris'e demir attı. Şu an Netsel Marina'da bulunan bu özel yat, geçen hafta Mavi Tur'da kullanılmak üzere İrlanda'dan getirildi.
16.7 metrelik yelkenliyi 'Turkey Sailing' adlı firma pazarlıyor. Haftalık ücreti 7 bin 500 sterlin. Klasik görünüşlü yat son derece lüks ve konforlu. Yatta iki kabin, mutfak, plazma TV ve müzik sistemi bulunuyor.
Tekne, film için önce Karayipler'e gemiyle gönderildi. Burada çekilen sahnelerde, Bond ve sevgilisi Spirit'in güvertesinde önce sohbet ediyor, ardından da kamaraya geçiyor.
Spirit bu çekimlerin tamamlanmasının ardından yine gemiye bindirildi ve Hırvatistan üzerinden İtalya'nın Venedik kentine götürüldü. Tekne burada da çekimlerde kullanıldı. 'Spirit', Bond'un 'aşk yuvası' olarak tanınmıştı.

Sandy, 65 bin tekneye zarar verdi
ABD'nin korkulu rüyası Sandy kasırgası sona erdi ancak geride onlarca hayat kaybı ve milyonlarca dolarlık hasar bıraktı. Sandy'nin gazabından binlerce tekne de etkilendi. Tahminler, yaklaşık 65 bin teknenin zarar gördüğü ve çoğunun kullanılamaz hale geldiği yönünde.
'The Boating Lobby Group'un kayıtlarına göre 1996 yılından bugüne yaşanan kasırgaların teknelere verdiği zarar 650 milyon dolara ulaşmış durumda. 'BoatUs' sözcüsü Scott Croft'un verdiği bilgiye göre, sadece New York'ta kaybolan ve hasar gören tekne sayısı 32 bin. New Jersey'de 25 bin teknenin Sandy'den etkilendiğini belirten sözcü, Connecticut'ta ise 2 bin 500 teknenin hasar gördüğünü açıkladı.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti