• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
7 Aralık 2011 Çarşamba

TUSİAD üyeleri 'Omerta'ya uyup dudakları mühürledi

TÜSİAD'da yeni başkan belirsizliği sürüyor. Kulislerde, Sütaş'ın patronu Muharrem Yılmaz'ın adı öne çıkarken, mevcut yönetimin ağzını bıçak açmıyor. Yeni başkan 9 Aralık'taki YİK'te belli olabilir

Ocak 2012'de yapılacak 28. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) seçimlerinde kimin başkan olacağına dair belirsizlik sürüyor. 25 Kasım'da yapılan Başkanlık Konseyi toplantısında görev verilen TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ile Yüksek İştişare Konseyi Başkanı Erkut Yücaoğlu, şu anki yönetim içinden kimin başkanlığa gönüllü olduğuna dair 'nabız yoklamasını' sürdürüyor. Ulaştığımız Başkanlık Konseyi üyelerinin çoğu 'Başkan Ümit Boyner ve Erkut Yücaoğlu'na görev verildi, onlar çalışmaları sürdürüyorlar' diyerek bilgi vermek istemediler.
Başkanlık için adı geçen TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Yılmaz da 'Henüz bir gelişme olmadığını' söyledi. TÜSİAD'ın yönetim kuruluna Boyner'in başkan olmasıyla katılan Sütaş'ın patronu Muharrem Yılmaz, başkanlık için adı geçenlerin ilk sırasında. Yılmaz'ın işlerinin yoğunluğu nedeniyle başkanlığa sıcak bakmadığı biliniyor. Ancak Yılmaz 'TÜSİAD başkanlığı ateşten gömlek' gibi tanımlamalar karşısında 'TÜSİAD'ın Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu' belirterek  başkanlığın da ateşten gömlek olmadığını ifade ediyor. Yılmaz'ı yakından tanıyan ve TÜSİAD'da birlikte çalışan bazı yönetim kurulu üyeleri 'Muharrem Bey, kibar bir insandır, yönetim kurulu üyeliği yaptığı kurumun başkanlığı hakkında kamuoyuna karşı olumsuz bir ifade kullanmaz. Ancak işleri çok yoğun, Sütaş hızlı büyüyen bir şirket ve Muharrem Yılmaz işlerini bırakmak istemiyor' yorumu yapıyor.

ALİ KİBAR ADAY DEĞİL
BAŞKANLIK için adı geçen isimlerden biri olan Ali Kibar ise 'aday değilim' açıklaması yaptı. 3 dönemdir TÜSİAD'da yönetim kurulu üyeliği yapan ve çok önemli komisyonlarda başkanlık yapan Kibar, AKŞAM'a yaptığı açıklamada 'Başkanlığa aday değilim, yönetim kurulunda da bu konu gündeme gelmedi' şeklinde konuştu.

TÜM GÖZLER 9 ARALIK'TAKİ YİK ZİRVESİNDE
SELEFİNİ belirlemek üzere Başkanlar Konseyi tarafından görevlendirilen Ümit Boyner ise nabız yoklama çalışmalarını sürdürüyor. Bir dizi temas için yurtdışında bulunan TÜSİAD Başkanı Boyner 'Çeşitli isimler öne sürülüyor ancak henüz bir gelişme yok, olduğunda kamuoyuyla paylaşacağım' dedi. 9 Aralık'ta Ankara'da toplanacak Yüksek İstişare Konseyi'ne kadar kimin başkan olabileceğini dair isimlerin netleşmesi bekleniyor. Ankara Sheraton Otel'de bir araya gelecek olan TÜSİAD üyeleri yeni başkanın kim olacağı konusunda görüş alışverişinde bulunacak. O tarihe kadar bir isim üzerinde uzlaşılırsa YİK'e sunulacak, uzlaşı olmaması durumunda da YİK üyelerinin görüşlerine başvurulacak. Sözün özü, artık tüm gözler 9 Aralık'ta.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak